Најмногу стилски анти-кул ​​патики

Откако доцно доминираа футуризмот и минимализмот, модните брендови се обидоа да стават анти-кул ​​спин на нашите патики почнувајќи од оваа есен.

И во моментов тие не се воопшто лоши. Yeezy, Acne Studios и Balenciaga се некои од брендовите кои успеваат предизвикувајќи го генералниот концепт за тоа што е кул, а што не е преку груби и ретро модели.

Balenciaga

Овие влечки станаа едно од главните парчиња на колекцијата есен / зима 2017-2018 на Баленсијага.

Покрај нивната монструозна големина (тие сè уште покажуваат преку дури и најкрупните панталони), Balenciaga Triple S се карактеризира со валкан ефект на табаните што збунуваа повеќе од една за време на неговата презентација.

Yeezy Boost 700

За разлика од претходните патики дизајнирани од Кание Вест, на неговата нова креација - лансирана од изненадување минатиот август - недостасуваат футуристички линии.

За нив се вели дека се „големи“ и „грди“., иако претпочитаме kinderубезни зборови за Yeezy 700. Наместо тоа, ние би ги опишале како стилски анти-кул.

Акни студиа

Студијата „Акни“ е уште една од фирмите кои прават се за да го преплават пазарот со патики со ретро изглед во наредните месеци.

Покрај силниот ѓон, јоргованот Сами од студијата Акни имаат уште нешто заедничко со двата претходни модели: нивната висока цена (560 евра). Иако сте, за среќа, уште не е распродаден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.