Најскапиот појас на светот, од Гучи

Дизајнерот Стјуарт се прегрнува, на Goldstriker International, е познат суштински по покријте со злато и дијаманти сè што ќе ви падне на умИли iPhone, BlackBerry, Zippo ... или ако клиентот има доволно кеш, што и да порача. И од сега можете исто така да се пофалите дека сте го создале најскапиот појас во светот.

Тоа е појас Гучи изработена од кожа со особеност со која е изработена класичната тока со типичниот двоен G на италијанската фирма 250 грама платина и исто така вклучува 39 дијаманти од вкупно 30 карати. Таквиот дизајн е резултат на каприц на анонимен милионер, и не плаќаат сите 169.000 евра за појас.

Вкупно има три вакви парчиња во светот, едното веќе има сопственик, но другите две се целосно достапни, всушност може да се купат преку Интернет во Република, или можете дури и да побарате специфичен дизајн. Работата е дека со конвенционалните ремени Гучи веќе можам да управувам ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јован dijo

  Јас би го носел со јакната Хермес од 75.000 XNUMX евра xD

  всушност, ве охрабрувам да побарате денес, сè во овој план ... само ако е од curубопитност

 2.   Цвет во рака dijo

  Хахаха ... колку е добар коментарот на Хуан.

  Ременот што ми се допадна. Ако можам да платам за нив, ќе ги добиев двете што се на продажба, за да ги подарам на Божиќ.

  честитки