Најретро патики на Конверс

Веќе ја имаме во продавниците новата колекција на потписи Converse за оваа сезона есен-зима 2010-2011 година. Едно од нејзините главни обложувалници во оваа колекција е стилот „ретро спорт“, тренд што ги враќа моделите од минатото и им дава нов, поактуелен изглед.

Совпаѓајќи со прославата на 35-годишнината, Конверс спаси две од класичните силуети на својата линија Star & Chevron: најлонскиот тренер 75 и класичниот тренер. Новата колекција ја повторува оригиналната форма на чевлите, но додава модерни детали и поажуриран дизајн.

Новиот најлон тренер 75, обувки за трчање, задржете ги оригиналните детали како горниот дел од најлон и велур, но во нови бои. Од своја страна, Класичниот тренер се обложувал на училишните бои и претходно едноставни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Портило881 dijo

    wuao ke коза тие сапатоси мажи