Најпознати машки модели во Шпанија

Веленкозо

Помеѓу најпознати имиња на машки модели во Шпанија, се Јон Кортајарена, Андрес Веленкозо и Ориол Елкачо. Но, тие не се единствените кои успеаја да го достигнат врвот на модниот свет.

Најпрестижните меѓународни брендови, како што се Лое, Шанел или Диор, се повеќе им ја доверуваат презентацијата на своите модели на привлечни шпански модели, кои влијаат се повеќе и повеќе.

Некои машки модели во Шпанија, неопходни

Андрес Веленкозо

Овој Каталонец (насловна фотографија), меѓу најбараните машки модели од Шпанија, стана познат во 2001 година, а неговата кариера се консолидираше. Тој влезе целосно во светот на „славните“, поради неговата врска со Кајли Миног. Работел и во некои место со ennенифер Лопез.

Диего Баруеко

Диего имал среќа што една од агенциите со најголема специфична тежина во светот на модата во Newујорк, ИМГ, го забележала. Не би било долго соработуваат со важни фирми како Пума или Најк.

Јон кортајарена

кортајаена

 Тоа е на врвот на рангирањето на машките модели. Започна во модниот свет случајно, придружувајќи пријател, и оттогаш сè е успешно.

Ориол Елкачо

Овој човек од Барселона се сметаше како една од најсексапилните меѓу моделите од Шпанија и од цела Европа. Ориол соработувал со многу важни фирми, како што се Ралф Лорен, Шанел или Валентино, меѓу другите.

 

Игнасио Ондатегуи

Природен талент, завидна фигура и многу изразени одлики, се дел од атрибутите што доведоа до тоа Ени Лејбовиц, една од најпрестижните фотографи во светот, да работи со него.

Река Виипери

Мајката на Ривер исто така беше модел и таа живее во семејството. Што повеќе, неговата врска со Парис Хилтон го заврши катапултирајќи го во светот на модата и гламурот.

Антонио Навас

Антонио е висок 1.88 метри, има заводливи кафени очи и важните агенции ширум светот не одолговлекуваа да го забележат. Ха работеше со Диор, Армани, Лове и многу други.

 

Извори на слика: Totalisimo.Com / Ванитатис - Доверливиот    


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.