Најсоодветни места за прв состанок

прв состанок

Кога ќе дојде моментот на вистината, првиот состанок со личноста што сакаме да ја запознаеме, се појавуваат многу сомнежи. Едно од главните прашања во врска со првиот состанок е изборот на местото.

¿Кино, парк, трговски центар, градина, кафуле? Кое е идеално место да ви биде пријатно со таа девојка на која толку време ви требаше да се запознаете?

Некои истражувања тврдат дека скоро половина од луѓето кои имаат прв состанок се поудобни во кафуле. Потоа, постојат и други опции како парк, кино или театар.

Средбата на отворено

Со добра температура и убаво место, првиот состанок на отворено може да биде одличен избор. Околината ќе биде различна, природна и релаксирачка. Многу подобро ако има миленичиња од обете страни. Кучињата се совршен изговор за „кршење на мразот“, и скоро неисцрпен извор на теми.

Кафуле

Тоа е класика на првиот состанок. Мирно и дијалог-кафе не може да пропаднер Покрај тоа, таа овозможува идеална контрола на времето на првото закажување. Нема одредено време за кафе, може да трае десет минути или два часа. Доколку има чувство и хемија, кафето секогаш можете да го продолжите на прошетка, филм, ручек или вечера итн.

прв состанок

Бидете внимателни со оброците или вечерите на првиот состанок

Да се ​​посветите на долг оброк на првиот состанок може да биде ризично. Ако разговорот не е течен, може да биде заморен и досаден. Покрај тоа, постои ризик некој да стане среде ручек или вечера.

Кина, театри и други претстави

Генерално, не е добра идеја за прв состанок. Иако се чини дека филмот може да биде „балон со кислород”, Во кино не може да се зборува. Може да биде непријатна ситуација да бидете покрај некој што не го познавате, а исто така е и прв состанок.

Коктел барови

На звуци и гласна музика го плашат разговорот спокоен.

 

Извори на слика: Ел Диарио Де Ла Нена / Викс


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)