Најоригиналните костими за капење на ова лето

Камуфлажен костим за капење од Зара

Сè уште немате костуми за капење за вашите празници или оној што го имате изгледа премногу досадно? Ако сакате вашата плажа да има сјај, ова се најоригиналните костими за капење на ова лето.

Несоодветни за ниско-клучни личности, следниве костими за капење совршено се вклопуваат во млади и луѓе во заминување. Тие се издвојуваат по своите изненадувачки отпечатоци, инспириран од природата, воениот свет, па дури и од храната.

Оваа прва и весела серија може да се најде кај Г-дин Портер по цени што се движат од 175 до 280 евра.

Да се ​​истакне сарторијалниот модел на Орлебар Браун (оригинален меѓу оригиналите), што ќе ве натера да станете сензација на која било забава на плажа. Како aубопитен факт, фотографијата што го предизвикува печатењето е автентична и е направена во клубот Марбела во 1976 година.

Ако барате нешто поевтино, моделите погоре ќе бидат многу подобрени на вашиот џеб, иако природно тие не се толку ексклузивни. Тие имаат цени од помеѓу 15 и 20 евра во некои од главните модни ланци.

Запомнете дека ако надминете 180 см во висина, најласкаво е да се обложувате на модели со долги нозе (кои се веднаш над коленото). За останатите, костимите за капење на средината на бутот се најдобриот избор, па дури и малку пократки, доколку се движите помеѓу 165 и 170 см.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.