Најнови технологии во опрема за мотори

мотор за мажи

Светот на мотори се развива рапидно, не само од аспект на стилови и големини, туку и од аспект на опрема за мотоцикли, како што е мото 125. Денес, безбедноста е многу покритично размислување и технологијата созреа во последните години. Дали сакате да дознаете повеќе за најновите технологии? Продолжете да читате!

Многу повеќе дигитална и техничка опрема за мотори

Дури и светот на мотоциклите рапидно се развива, да не зборуваме за светот на технологијата. Сега сме сведоци на постепено приближување на овие две области. Имаме најголем избор на GPS уреди за мотоцикли, со многу лесни за употреба функции што можете целосно да ги искористите.

GPS за мотоцикли

Но, исто така има и врвни домофони интегриран со вашиот паметен телефон и неговиот паметен асистент (Siri или Google Assistant), бројни апликации за патувања кои ве потсетуваат на телеметријата на вашиот мотор итн. Технологијата го поедноставува животот и го прави патувањето попријатно, не мислите ли?

Модели на мотори

Како резултат на зголемената моќност на новата генерација мотори, управувањето со моторот стана важно прилагодувајќи го на различните услови што можат да се доживеат при возење, каде што квалитетот на патот, температурата и климата може да имаат значително влијание врз употребливиот зафат. Кавасаки беше пионер во користејќи режими на управување.

патот мотоцикл

Помалку спортски велосипеди имаат целосна, ниска кривина што обезбедува 70% од максималната моќност и попрогресивната дистрибуција на моќта. Овие два режима се достапни на Versys 1000 и Z1000SX, додека спортските велосипеди имаат три: апсолутни, средни и ниски. Ова значи дека можете да го промените изгледот на велосипедот со само едно притискање на копче.

Гуми

Откако Шкотланѓанецот Johnон Бојд Данлоп ги патентираше во 1888 година, многу работи се променија. Во последните 130 години, развиени се разни видови гуми за различни сегменти на мотоцикли. И се појавија иновации како TPMS (систем за следење на притисокот во гумите) за да ги предупреди возачите ако нивниот притисок во гумите е неточен.

ABS

Ако гумата ротира поради екстремно сопирање, започнува механизмот за сопирање со антилок. Кога контролната единица на мотоциклот детектира лизгање на сензорите за брзина на тркалото, тоа го намалува притисокот на сопирање пред да се врати влечењето. Како што започнува сопирање во итни случаи, ќе почувствувате мало пулсирање на рачката на сопирачката или педалот. Со КИБС, интелигентен систем против блокирање на сопирање специјално дизајниран за спортски модели на Кавасаки, бренд кој несомнено направи чекор напред.

Поврзете ја контролната единица на мотоциклот со контролната единица ABS, така што вашето раководство има пристап до сите детали што ги собира мотоциклот и можете да преземете поконкретни активности.

Спојка со својства против повратен удар

Спречува заклучување на задното тркало при менување надолу, избегнување на влијанија и / или судири. Веќе не е решение резервирано за најексклузивните мотоцикли, како што се случи со другите технички достигнувања во индустријата за мотори, но се користи во различни сегменти.

Контрола на влечење на KTRC

Контролата на влечење е едно од најзначајните електронски достигнувања на последните генерации мотоцикли. Сега можете да забрзате со истата технологија што ја користат возачите на MotoGP. Kawasaki започна со KTRC, кој доаѓа во три нивоа на моќност и е наменет за максимално влечење со силен зафат или максимална заштита со мал зафат.

мотоцикл кавасаки

Оваа контрола на влечење е достапна во S-KTRC Sport Edition за Z1000SX, Versys 1000, GTR1400 и Supersport. Има три поставки и користи DELTA технологија за да предвиди лизгање на задната гума.

Помош за започнување на рид

Како што претходно беше објавено, индустријата со две тркала го наследи техничкиот напредок што започна во автомобилската индустрија. Една од нив е ова: помош за започнување на рид. Прекрасно, нели?

LED технологија

Предните светла исто така се дел од активната заштита на мотоциклот бидејќи можат да спречат несреќа. Ние се префрливме од лампи или халогени светилки во LED технологија, која обезбедува пошироко и подобро видно поле. Покрај тоа, некои мотоцикли имаат само-прилагодливи светла за свиоци. Во иднина, ласерската светлина, која го удвојува зракот на светлината и трае подолго, ќе биде вообичаена.

Што мислите за различните достигнувања што ги имавме во моторниот свет? Без сомнение, секоја година се обложуваат повисоко, со што ќе не изненадат во иднина? Е дознаеме!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.