Што е тоа што најмногу ја привлекува жената кон мажот?

што најмногу привлекува

Што е што најмногу сакаат жените кај мажите?Што е тоа што привлекува најмногу? Ова прашање го поставувале низ историјата многу сингл мажи кои виделе како другите биле успешни и биле во неповолна положба.

Но, новите студии откриваат неколку неверојатни работи. Анализирајќи што најмногу ја привлекува жената кај мажот, можеме да видиме дека ги привлекуваат згодни мажи, но тоа преферираат kindубезен, алтруистички и дарежлив партнер, за романтична врска.

Резултатите од сите овие студии ни даваат нови докази за важноста на алтруизмот во преференциите при избор на партнер.

привлечност

Она што најмногу ги привлекува жените кај мажите

 • Su автентичен карактер, вашата дефинирана личност. Оние мажи кои не се преправаат, туку се покажуваат такви какви што се, оние кои најмногу посегаат кон жените и можат да им го освојат срцето.
 • Мажи со позитивен став. Оптимистичките луѓе, кои имаат позитивна призма во сè што гледаат, секогаш имаат поголема привлечност. Оптимизмот, покрај тоа што е моќен мултипликатор на силите, е заразен.
 • La капацитет на списокот. Мажот кој навистина знае да ја слуша жената има многу можности да може да ја натера да се зауби. Не е да слушате заведување, жената лесно ќе го сфати тоа. Се работи за размена на работи, придонес, стрпливост да слушате и да сочувствувате.
 • Сјајот кај мажот заведува и. Но, не толкувани како моќ, пари или социјална скала, туку со своја светлина. Личноста среќна со својот живот, избалансирана и во хармонија ја создава таа осветленост. Овие типови на мажи имаат сè што оди на заведување.
 • Добриот хумор е неопходен. Не континуираниот сарказам или лесната шега, туку радоста и способноста да се пренесе добар хумор.

Извори на слика: Белелú / за сексот - блогер


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.