Најк ги претставува чевлите на Рафа Надал

Најк чевли

Ако спортот ве полуди и вас останувате зависни кога и да има тенис на ТВ, сигурно не можете да помогнете да погледнете новите чевли на Најк кои Рафа Надал ќе се носи на следниот УС Опен.

Така, можеме да ви кажеме дека во оваа нова рекламна кампања тенисерот ќе биде облечен на најдобар начин, облечен неколку одлични патики што сам ги претставува. На американските патеки може да се види Рафа Надал со некои Најк Корт Балиштец 3.3. истата марка што ја има внесено други датуми на патеката, но изработени од поотпорни материјали, флексибилен и дише, за ваша погодност.

На ист начин, ние го осигураме тоа тешкиот шпански тенисер Рафа Надал, можеби сте задоволни од овие нови модели на Најк чевли, бидејќи покрај тоа што пристигнуваат во други бои различни од претходните, во црна, златна и бела боја, тие се изработени со мрежа од синтетички материјал, што му дава поголема поддршка и отпор.

Рафа патики
Во однос на внатрешноста на тоа, треба да се забележи дека има а обликувано стапало за ортолит, така што амортизацијата е поголема, има и а Змеј X капаче на прстите да се спротивстави на можни удари и амортизација на LunarLite што ги прави полесни, помеки и поефикасни при секое лизгање.

Исто така, новиот Nike Court Ballistec 3.3. Тие имаат надворешна влошка направена од многу отпорна гума, со разни прицврстувачи така што цврсто држете дури и во најдолгите натпревари, заштитувајќи ги страните на стапалото во секое време.

Со што ако сте loversубители на овој спорт, сакате да носите стапалата подеднакво заштитени од него и уживајте во ова уникатно амортизирање и екстремна удобност, сè што треба да направите е да ги побарате овие нови модели на Најк и да ги испробате или некои слични во случај на не наоѓање на истите. Исто така, кажете дека тие се тенис со непобедлива естетика, па одлично ќе одат и со фармерки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.