Најкул тренерка на игрите беше онаа од Русија

Русија тренерки на Рио 2016 година

Многу се зборуваше за Велика Британија (Стела Макартни), Италија (Армани) и Канада (Dsquared2), но праведен победник на најкул тренерки на Олимписките игри е Русија. И тоа е онаму каде што се носи спортска облека од XNUMX-тите ...

Дизајниран од фирмата Боско (како што се случи во Лондон 2012 година) и не без иронија, комплетот има а ретро дизајн инспириран од рускиот конструктивизам.

Комплет Русија на Рио 2016 година

Писма отпечатени на градите и тробојното знаме на Русија на трупот и на ракавите. Демонстрацијата дека едноставноста секогаш работи, особено кога се прави со толку многу час. Комплет што ќе биде меѓу најдобрите во историјата на Олимписките игри.

Неговата смелост, додадена на фасцинацијата што денес ја предизвикува сè што е поврзано со Источниот блок, го направи многу посакувано парче, особено од fansубителите на трендот за спортови. Сепак, засега може да се купи само во Русија. Има и такви на eBay, иако по многу високи цени.

Ако сакате ретро тренерки во руски стил, задолжително разгледајте ја колекцијата пролет / лето 2016 на Гоша Рубчинскиј. Чудо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)