Најкул начини да носите таблета од есен

Тембер јакна од Сен Лоран

Тепсија е повторно тренд. Да бидам тотално искрен, тоа не е највозбудливото нешто што се случи со машка облека во последно време, но може да биде и полошо.

И тоа е дека, за среќа, прашањето не е само во панталоните и блејзерите (од кои ве советуваме да поминете доколку не сакате да изгледате како старомоден универзитетски професор), но и друга многу кул облека влезе на сцената.

Јакна од тексас со јака од тегет

Јакните од тексас се облека што мора да ја имате во средината на сезоната. Ниту густи ниту тенки, тие нè штитат од студ без да нè обземат. Интеграцијата на тампон на вратот е многу суптилна и и дава супер есенски ефект на оваа веќе класична јакна.

Јакни за смолкнување

Corduroy и shearling - уште еден од најголемите трендови оваа есен / зима - продолжуваат да прават одличен пар. Дајте му на вашиот секојдневен изглед ретро допир додека создавате густа бариера помеѓу вашето тело и ветерот.

Сува тегет јакни

Едната повик, а другата поформална, овие две јакни од јака облека се согласуваат дека тие се кул начин да се носат пурпурни јакна оваа сезона. Првата е верзијата на Хеди Слиман за Сен Лоран. Јакна за отпечаток на змија со детали за американскиот запад. Носете го со црни слаби фармерки и чизми на Челзи за да бидете најкул на тоа место.

Тогаш ја имаме нашата алтернатива на блузоните со џемперија; Јакна што благодарение на смокинг јаката ќе изгледа одлично со вашите оксфордски кошули и фармерки со права нога. Не заборавајте да додадете неколку спортски обувки за да му дадете на опуштениот воздух изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.