Најиконичен Реј-Бан сега во преклопна верзија

Кога и да зборуваме за очила за сонце, тешко е да не се појави името на оригиналниот американски бренд Реј-Бан, и обично се работи за два модела кои ги добиваат сите пофалби. Очигледно зборуваме за нивните класичен авијатичар и неговите митски Wayfarer.

Видовме и еден модел и друг во безброј верзии и бои, но Реј-Бан одлучи да даде дополнителен пресврт на ова прашање и презентирајте ги во преклопна верзија. Точни, како оние митските 714 од Персол, моделот популаризиран од Стив Меквин.

Силуетите се исти секогаш со особеноста што може да се свитка кај мостот и храмот, со што зафаќаме помалку простор при складирање на нив, иако на крајот на крајот секогаш ги носиме виси на претпоследното копче од кошулата.

Во однос на цените, во познатата онлајн продавница Г-дин портер дали авијаторот поларизирал од 282 евра и Wayfarer од 180 евра, но претпоставувам дека кај секој умерено пристоен оптичар можете да ги најдете по поатрактивна цена.

Во Хавеклас: 5 чаши кои нема да ве остават рамнодушни


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.