Најдобро облечени мажи

Дејвид Бекам за Тудор

Дали сакате да знаете кои се најдобро облечените и најстилските мажи? Тогаш дојдовте на вистинското место.

Откријте до мажите кои прават најдобри избори со својата гардероба, од актери и спортисти до пејачи и модели, поминувајќи низ икони во класичен стил што секој што има минимален интерес за мода треба да ги знае.

Модели

Дејвид Ганди

Јасно е дека да се биде модел не секогаш значи добро да се облекувате од модните писти. Но, тоа не е случај со овие двајца мажи. И тоа е дека кога станува збор за елегантни модели, Вреди да се забележи Британецот Дејвид Ганди, кој секогаш наоѓа совршена облека за секоја пригода, и Шпанецот Андрес Веленкозо.

Пејачи

Johnон Леџенд во смокинг

Во овој дел мора да го истакнеме Адам Левин. Главниот пејач на Maroon 5 и судија на „Ла Воз“ се издвојува по неговиот неформален стил, на што понекогаш им додава допири на смел, генерално добро избран. И кога поводот ќе го побара тоа, тој не се двоуми да облече скроено одело.

Leон Леџенд е уште еден пејач чија елеганција не е во прашање. Американецот не е ограничен на типичното темно одело, но сака да експериментира со светли и светли бои, како и отпечатоци.

Од своја страна, Ник Jonонас е меѓу младите пејачи кои прават најдобро. Има многу ветувачки стил и ако продолжи вака, многу е веројатно дека ќе заврши на врвот на најдобро облечените списоци во иднина.

Спортисти

Андреа Пирло со костум

Спортистите честопати се критикуваат за лошо советуваните гардероби. Но, мора да се признае дека некои многу добро знаат што прават кога станува збор за облеката. Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер тој е еден од оние спортисти. Карактеризиран со неговата елегантна игра, кога ќе му се укаже можност, овој голем шампион покажува дека знае и тој квалитет да го пренесе во својата облека. Изгледот што го формира надвор од падините е крајно трезен. Јасно е дека при облекувањето има пукнатини колку што игра тенис.

И ако зборуваме за спортисти, не можеме да не ја споменеме иконата за стил Дејвид Бекам. Од своето основање, неговиот стил не направи ништо друго освен подобрување. Поранешниот фудбалер е секогаш беспрекорен, без разлика дали е во обична облека за да фати авион или во утрински костум во а традиционална свадба. Во моментов, тој е сигурен облог во секој случај поради цврстината што ја постигна неговиот стил.

Сепак, за многумина најелегантен спортист е Италијанецот Андреа Пирло. И тие се во право, бидејќи е тешко да се најде јавен настап во кој поранешниот фудбалер (светски првак со Италија во 2006 година) не е беспрекорно облечен.

Актерите

Рајан Гослинг во GQ

Рајан Гослинг често не троши премиери, интервјуа и фотографии за да го изнесе својот личен стил. На црвениот тепих тоа е гаранција за еден вид оригиналност со значење и според трендовите. Актерот ужива да додава лични допири на неговиот свечен изглед, како на пример кога ја заменува типичната кошула со трикотажа - вклучувајќи ги и маичките од поло во ретро стил - или го менува традиционалното темно одело за едно во светла боја. Но, тој не секогаш се откажува од кошулата и вратоврската; ако сакате, можете да издвоите и покласична елеганција низ три парчиња одела и блејзери со две гради.

Друг актер со одличен вкус кога станува збор за избор на негови аутфити е англичанецот Даниел Крег. Филмовите за Jamesејмс Бонд го рангираат како еден од најдобро облечените мажи на планетата. Сепак, од карактер, тој ја одржува елеганцијата преку одлични свечени и паметни секојдневни погледи, што го прави невозможно во овој случај да се прави разлика помеѓу реалноста и измисленоста.

Даниел Крег и Леа Сејдо

Идрис Елба, кој звучи силно како можна замена за Крег во серијата 007, исто така, добива многу пофалби за неговата облека. Тој беше избран за најсексапилен маж од списанието „Пипл“, наслов во кој сè не се должи на генетиката; нејзиниот стил несомнено има важна улога исто така.

Изгледот на актерите е одличен извор на инспирација. Во оваа смисла, вреди да се погледне и изборот на гардероба што тие го прават. Астин Теру, Рами Малек, Мет Смит, Еди Редмајн, asonејсон Статам, Александар Скарсгард, Доминик Купер или Ед Вествик.

Класиците

Шон Конери со капа Трилби

Денес има многу добро облечени мажи, а горенаведените имиња се доказ, но вистинските референци за стилот продолжуваат да се наоѓаат во минатото. Додека некои веројатно ќе бидат еден ден, никој од нив сè уште не стана класична икона.

И покрај тоа што припаѓаат на минатиот век, да ги погледнете старите фотографии на Кери Грант, Пол manуман, Шон Конери, Стив Меквин, Хамфри Богарт, Мајкл Кејн или Вилијам Холден е најбезбедниот начин да научите машка облека и да го збогатите вашиот стил.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.