Најдобро време за бричење

За огромното мнозинство мажи, бричењето е секојдневна рутина што станува една од најпознатите досадни задачи. Решението не е да пуштите брада, туку да се обидете правилно да се избричите за да избегнете непријатност од лошо бричење: чешање, посекотини, иритација ...

Еден од главните фактори што ви гарантираат а совршено бричење е избор на најдобро време од денот за бричење. И покрај тоа што огромното мнозинство мажи го бричат ​​првото нешто наутро, најдобро време е пред спиење. Со бричење ноќе, giving давате на кожата време да се регенерира пред да излезете надвор, спречувајќи иритираната кожа да биде изложена на студ, топлина или ветер.

Овој совет ќе ви помогне да се грижите за вашата кожа, избегнувајќи иритации за да покажете повеќе хидриран тен, особено погоден за мажи со тврда брада или почувствителна кожа. Што повеќе, ноќе имате повеќе време да се посветите на бричење, за разлика од раните часови на денот. Брзањето може да предизвика слабо бричење, оставајќи ги областите небричени или предизвикувајќи исекотини и иритации поради недостаток на време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.