Најдобрите чизми за пешачење, Drifter Gv Mm by Asolo

Планински чизми

Ако сè уште имате денови за одмор да уживате во неколкуте преостанати денови од летото и вие сте loversубители на природата и на прошетка низ безброј места што ни ги нуди шпанската географија, практично е незамисливо да го направите тоа без соодветни обувки за одење, затоа денес ќе разговараме за некои добри чизми за пешачење, Drifter Gv Mm од Асоло.

Така, како и во некои региони уште е жешко и во многу други водата ја наоѓате скоро до вратот, при пешачење е многу важно да носите чевли што одговараат и на вода и на топлина, т.е. што дише и е водоотпорен во исто време, како овие чизми Асоло, кои се прават во Гор Текс тие не дозволуваат да помине капка вода или влага.

На ист начин, можеме да ве увериме дека чизмите од Пешачење Drifter Gv Mm од Асоло, тие ќе ве однесат без грижи на каков било терен, бидејќи ги имаат трајна влошка на Вибрам, целосно не се лизга, што му овозможува на вокерот безбеден зафат и ослободен од опасни падови.

Планинарски чевли
исто така, внатрешната обвивка Со одржување на точната температура и спречување на влегување на вода, го штити стапалото од топлина или влажност, што е многу непријатно и болно ако одите, бидејќи тоа може да предизвика повреди.

Конечно, треба да се напомене дека моделите на Чизми за пешачење Asolo Drifter Gv Mm Тие се на продажба во разни бои, некои во сива и црна боја, а други во темно гранат и полесен гранат. Приближната цена на овој чевли за пешачење Тоа е приближно 120 евраЗатоа, ако планирате да направите пат за викенд, не двоумете се да ги облечете овие одлични чизми и да започнете да одите без проблеми, бидејќи вашите нозе ќе ви се заблагодарат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.