Најдобри спортски чевли од колекциите есен / зима 2018-2019

Најк Ер Макс 270

Тековната опсесија со патики ги претвори стапалата на моделите еден од најголемите фокуси на внимание на модните писти. Често дури и засенчување на остатокот од парчињата во колекцијата.

Следниве се некои од најдобрите патики видени во колекциите за есен / зима 2018-2019 од Лондон, Милано и Париз.

АМИ и Фенди го прифаќаат трендот за робустен ѓон. Се разбира, преку многу различни модели. АМИ се залага за чист дизајн со затворање на три велкро, додека Фенди нуди патики за дедо. Од своја страна, на Астрид Андерсен сите модели го носеа новиот Nike Air Max 270.

Најновата колекција на Ким onesонс за Луј Витон беше обележана со големи, луксузни планинарски чизми, но на збогум на дизајнерот, исто така, имаше мал јаз за овие цврсти патики на ѓон. Чевлите Maison Margiela и MSGM - кои комбинираат велкро и врвки со алпски вибрации - се исто така меѓу најдобрите.

Во принцип, патиките за есен / зима 2018-2019 имаат анти-ладен и ретро дизајн. Покрај тоа, фирмите покажуваат голема предиспозиција за белата боја. Nike Air Jordan 1 од Оф-Вајт и дедо патиките од Стела Мекартни - што започнува да се практикува во нејзината машка линија големиот талент за дизајн на чевли изложен во нејзините женски колекции - и Валентино го стави тој секогаш пријатен бел акцент лежерен и паметен погледи

Фотографии - Вог


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.