Најдобри бои за коса за мажи

Најдобри бои за коса за мажи

Дали размислувате за друга боја на коса што ја обележува вашата личност? Ако ова е ваш предлог и не знаете каква боја да и дадете на вашата коса, еве ви предлагаме најдобри бои за коса за мажи што зема најмногу и оној што можете да го прилагодите во зависност од вашиот интерес и физиономија.

Тоновите на косата или боите што најмногу се земаат се русокоси од пепел, сиви или некој фантастичен тон. Но, се разбира, тие се при рака само за оние кои се посмели. За сите оние со повеќе дискретни тонови, тие секогаш ќе се обложуваат на оние што можат да дадат поприродна цел. И, пред сè, треба да се забележи дека тие му дадоа малку пресврт на нивниот имиџ.

Врвни совети пред да ја обоите косата

Пред да ја обоите косата, треба да знаете со што е најмногу што може да ве утеши отпорноста на вашата коса и со тонот што најмногу може да ве фаворизира. За да го направите ова, мора да го ставите тоа набудување во рацете на специјалист кој ќе ви помогне да го решите соодветниот стил.

Ако вашата идеја е да скриете ќелавост, никогаш не се обложувајте на темни бои бидејќи тие можат многу повеќе да ги истакнат недостатоците. Наместо тоа, ставете светли бои во согласност со бојата на кожата за да ги скриете празнините. Можете исто така да ги примените нашите совети за фризури за ќелави мажи, како оние што ве советуваме тука.

Ако друг ваш предлог е да ја покриете сивата коса, мора да аплицирате боја која совршено ја покрива сивата коса и дека не произлегува од друга боја кога ќе ја нанесете. Можеби избраниот тон не е ист кога ќе претерате да го изложувате на бела коса.

Најдобри бои за коса за мажи

Кога тонот на вашата кожа е топол, треба да изберете нијанси на лешник или карамел, наместо да повлечете златен одраз за да му дадете сјај на вашето лице. Ако тонот на кожата ви е ладен, секогаш можете да ги потенцирате карактеристиките на лицето со контрастни темни тонови.

За оние сиви нијанси што се носат толку многу кај мажите, мора да имате предвид дека тоа го бара многу дисколорации априори. Пред да ја нанесете последната боја, треба да го следите овој чекор и да откриете дали вашата коса може да го поддржи. Оваа техника ја има истата елаборација за боите на фантазијата, бидејќи тие ќе треба да имаат изветвена основа за да го земат тој тон.

Кога вашата идеја е двосмислена, не двоумете се да аплицирате боја што и да е полутрајно, така што со текот на времето не останува статично и бојата исчезнува со миењето. До последно, не заборавајте да се грижите за бојатаКако и да е, важно е некои бои да имаат посебни третмани по боењето.

Најдобри бои за коса за мажи

Мажите обично не се менуваат со многу бои за коса, тие тоа обично го прават со природни тонови за да ги покријат оние дефекти кои со текот на времето им биле всадени во косата. Но, мора да признаеме дека има вкусови за сè и има мажи кои сакаат да бидат трендовски и да бидат вистински камелеони:

Боја или сина нијанса или која било фенси боја

Сината боја е смел и создава фантазија, каде што треба да започнете од бројни чекори на белење за да можете да ја примените оваа боја. Фантастичните бои на косата се наменети за младешки мажи, престапници, немирни, дека не сакаат да водат вообичаен начин на живот и дека ќе ја дадат таа футуристичка слика.

Боја или сина нијанса или која било фенси боја

Сребрено сива или боја на пепел

Овој тон е потрезен и дајте го овој допир на елеганција, Тоа е боја што е прифатена на која било возраст и може да доведе до многу сиви во рамките на нејзиниот опсег. За да го добиете овој изглед, мора да знаете дека исто така мора да поминете низ процес на белење и може да се комбинира со многу фризури. Останува совршен за сите тонови на кожата, иако е беспрекорна на светла кожа.

Сребрено сива или боја на пепел

Црни или реактивни бои

Не се наметнуваат само нијанси со промена на бојата, туку темните тонови се најчесто користени, или поради својата природност и затоа што покрива сива коса. Ако бојата не ви се допаѓа затоа што изгледа многу статична, можете да додадете мека, златна или бакарна рефлексија. За мажите кои сакаат да имаат долга коса, оваа боја носи многу виталност и сјај на гривата.

Црни или реактивни бои

Црвени или бакарни тонови

Овие тонови се фантастични, тие го даваат тоа младите изгледаат и сакаат да го носат на кадрава, брановидна коса и ако може да биде со коса. Ако вашата опција е да дадете многу повеќе црвеникав допир од вообичаеното, треба да знаете дека има тенденција да се истроши со текот на времето, но бојата секогаш ќе биде многу убава.

Црвени или бакарни тонови

Русокоси, златни и карамелни нагласи

Оваа сенка е многу природна и додава многу боја на вашата коса.Покрај тоа, тој е идеален за оние мажи кои сакаат да направат мала промена и да го направат тоа со својата прва боја. Ако сакате да го зголемите интензитетот на тонот, можете да го направите многу русокосен и да ја кислородува косата. Оваа боја е идеална за мажи со фер тен бидејќи помага да се омекнат карактеристиките.

Русокоси, златни и карамелни нагласи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)