Најдобри совети за мажи со широк колк

Мажи со широк колк

Мажите сакаат да носат а добар однос меѓу половината и рамената. Многумина имаат физиономија да имаат широк колк и дека не можат да го намалат без никаков вид вежба, тоа е нивниот тен и не може да се менува. Но, можеби има облека што може да направи да се чувствувате многу подоброили вежби кои можат да се наместат или заменете ги другите делови од телото така што колковите заедно имаат визуелно многу посовршено тело.

За сите мажи кои сакаат да ги рафинираат колковите затоа што имаат маснотии, тука веќе можеме да го цениме можат да следат диета што може да помогне да се елиминира сè што не му треба на вашето тело, да со вежби за подобрување на она што сакаме да го постигнеме.

На кој тип на тело соодветствуваат широките колкови?

Постојат различни типови на тело кои ги структурираат и именуваат телата на мажот. Во случај на мажи со широк колк, тие влегуваат во оние тела што се нарекуваат Ендоморф, бидејќи тие се луѓе со тенденција за зголемување на телесната тежина, со поголема густина на коските, со голем струк и широки колкови. Со овој состав се чини дека рацете и нозете даваат изглед дека се многу пократки по раст.

Општо земено, жените преферираат мажи каде половината и рамената не можат да бидат со иста големина во ширина, но се издвојува пропорцијата, што рамената се многу пошироки од половината и колковите.

За да ги подобриме овие показатели многу подобро што можеме користете две вежби за да го подобрите вашиот изглед, за широки раменици нема ништо што работи подобро од брадата. И за да се намали половината, најдобрата вежба може да се најде со „Замав со Кетлбел“.

Вежби за намалување на ширината на половината

Не можеме да дадеме конкретни информации зошто мажите тие можат да акумулираат маснотии во оваа област, знаеме дека кај жените овој факт е природен начин да се олесни породувањето во иднина. Кај мажите е можно да се верува дека тоа е затоа што спаси акумулација на маснотии во обид да се заштеди енергија за кога тоа е потребно.

Аеробните вежби се одлични за слабеење и затоа се спушта со многу волумен на половината и колковите. Некои од овие вежби се возење велосипед, пливање, трчање, одење и бокс. Се препорачува барем минимум 30 минути 3 пати неделно.

Мажи со широк колк

Обратна криза, странична штица и единечна штица

Мажи со широк колк

Сквотови, коси криза и предна криза

Другите вежби што се препорачуваат се засноваат на специфична обука за зајакнување на мускулите на колковите, покрај тоа што работат сите мускули на стомачните за зајакнување на сите области. Се препорачува да се направи Front Cruch, Oblique Crunch, Reverse Crunch, Central Plank, Side Plank и Squats за нозе.

За оваа маса за вежби да биде ефективна, препорачливо е да се посвети 2 дена во неделата со 3 комплети по 30 за секоја вежба со пауза од 20 секунди помеѓу рунди. Можете да ги намалите или зголемите вежбите во зависност од секоја личност.

Урамнотежена исхрана за намалување на широките колкови

Без сомнение, најдобра храна е онаа што помага да се елиминираат маснотиите. Она што се должи избегнување е јадење јаглени хидрати во текот на ноќта, не јадете повеќе од 20 гр леб на ден и заборавете храна со хидрогенизирани масти или шеќер.

Препорачаната храна што ги обезбедува потребните хранливи материи е онаа што дава ситост и има здрави масти. Во нашата диета можеме да примениме Овошје и зеленчук, со голем придонес на витамини и минерали. Риба, месо и јајца, кои иако содржат маснотии се неопходни за организмот, тие содржат аминокиселини и протеини. Ореви и мешунки, кои се храна со бавна апсорпција, но со многу енергија и хранливи материи и не можете да го промашите оризот, главна храна за намалување на маснотиите.

Мажи со широк колк

Облеката што најмногу им одговара на мажите со широки колкови

Можете да ги искористите бесконечните комбинации дека можеме да пријавиме со облеката што ја имаме во нашата гардероба, сигурно ќе бидете од оние што ќе купат облека и ќе ја пробате пред да ја однесете дома, но тука можеме да ви кажеме кои се парчињата што можат да ги изберат прв пат.

Маиците се подобри од а удобно и донекаде тесно вклопувањеСепак, оние што се премногу широки или премногу тесни не се соодветни. Подобро е да носите јакни со прави парчиња и прави линии, и дека џебовите не излегуваат премногу далеку од страните.

Панталоните мора да бидат со висок струк, кои се прави и со коси џебови за да се нагласи витката. Избегнувајте широки панталони, дека се големи и дури ги покриваат вашите обувки, бидејќи ќе изгледа дека изгледате пониско и заоблено.

Сите ткаенини за облека мора да бидат фини и лесни, бидејќи дебелите додаваат волумен и тоа е она што сакаме да го избегнеме. Во однос на боите, темните тонови се ласкави и задебелените бои најдобро се избегнуваат, особено во централниот дел на стомакот. Најдобро е да носите облека во цврста боја со вертикални шари со шари.

Не е препорачливо да носите високи чизми, затоа што ќе се појавите многу пократко, за ова користете чевли или спортски или фустани за облекување. Избегнувајте ремени со шари или шарени бидејќи тие се пријатели за да го направат вашиот изглед да изгледа позаокружен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.