Најдобри рачни дезени за оваа пролет

Обичните модели се во ред за зимата, но ако сакате да ставите а пролетен акцент на вашите аутфити, треба да размислите за рани со дезен.

Следниве се пет типа на печат кои се безбеден облог за оваа пролет / лето:

Цветни

Сен Лоран

Цветниците се класика во топлите месеци, но потребно е да ги држите боите на растојание, ако не сакаме ранецот да го засени остатокот од изгледот. Осигурете се дека тие се пригушени тонови, како и со овој модел на Сен Лоран.

Camuflaje

Александар Меквин

Маскирниот принт никогаш не излегува од мода. Инвестирањето во ранец од ваков стил ви гарантира да бидете модерни сега воен стил е тренд, но исто така и да може да се користи сезона по сезона без оглед на тоа што е потребно.

фауна

Гучи

Благодарение на фирми како Гучи, во моментов се животни - особено бенгалскиот тигар една од најкул причини за секоја облека и додатоци, вклучително и ранци.

Геометриски

Marni

Si buscas шарени, но без да се откаже од одредена трезвеностГеометриските отпечатоци се одлична идеја, особено ако одите на комбинација на бои на неутрална основа.

Деведесетти

DC

Модата од 80-тите и 90-тите години на минатиот век веќе не е само тренд, туку силно се придржува кон сегашната естетика. Треба да влезете само во модна продавница за да сфатите дека како да сме патувале во минатото. Заокружете го својот изглед од XNUMX-тите со ретро ранец како овој со печатење во партијата DC.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.