Најдобри пижами за мажи

Машки кошули за пижами

Дали некогаш сте сонувале излезете во пижами на улица? Прилично е срамно, среќно што е само сон, нели? Затоа што никогаш свесно не би ни паднало на памет да излеземе надвор во ноќна облека ... или, пак, би направиле?

Мода е да го престапиш и откако ќе погледнеш нашите омилени пижами, следниот пат кога ќе сонувате дека ќе заборавите да ги соблечете пижамите за да одите на улица, веројатно нема да бидете во кошмар, туку во пријатен сон.

Дали на нас-мажите им недостига смелост кога станува збор за облекување? Го поставувам ова прашање затоа што и покрај тоа што тие се во тренд, таму нема многу изобилство кошули од овој стил. Достапните брендови едвај послушале пижами, што е знак дека повеќето мажи сè уште не се подготвени да ја престанат модата како што биле жените со децении. Срамота. Сепак, тоа има добар дел, и тоа е дека, бидејќи не е облека за масите, туку е малцинство, вие сте уверени во оригиналноста ако одлучите да ја вклучите во изгледот.

За разлика од горенаведените, овие два модели на Алесандро Микеле за Гучи немаат отворен врат од класични кошули со пижами, иако нивната копче и ребрести јака, како и нивната свила и сатенска конструкција, соодветно, им даваат несомнен воздух. Пижами.

Кога ги комбинирате, најдобра опција се фустани за панталони и минималистички спортски чевли. А) Да ќе одите многу свежо и модерно во вашите елегантни ангажмани оваа пролет / лето. Ако се чувствувате особено луто тој ден, облечете папучи, како што направи Jеред Лето на Оскарите во неговиот сега легендарен пижами-смокинг. Нејзините беа од Гучи (исто како и оделото) и беа украсени со кристални змии. Овие од House of Hounds се поедноставни, но исто така ги сметаме за навистина кул.

Папучи од куќата на песови


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.