Најдобрите паметни часовници

Најдобар паметен часовник

На Часовници паметните освојуваат место за сите оние луѓе кои треба да го остават мобилниот телефон неколку часа и да имаат нешто при рака што им позајмува многу од неговите функции. Денес тие еволуираа со скокови и граници, поставувајќи си одлични цели и ние во нивната еволуција гледаме како лансираат производителите нивните најдобри предлози на пазарот.

Знаењето кој е најдобриот паметен часовник ќе биде на дофат на потребите на секој човекНа Најдобриот часовник ќе дојде од раката на што нуди повеќе придобивки, најкомплетниот во сите опсези и оној што веќе има искуство во оваа област. Најубавото или најскапото не вреди за нас.

Што можат да ми понудат паметните часовници?

Овие часовници веќе не се идеални само за спортување. Тие имаат новина да имаат бесконечност на функциите што ќе ви олесни да го немате вашиот мобилен телефон и да ги искористите преку него. Неговиот bluetooth систем ќе ве натера да имате го поврза часовникот заедно со мобилен што можете да го чувате во џеб или да го прикачите на лентата за раце.

Некои телефони веќе доаѓаат со необично напојување вклучи SIM картичка внатре во нив и така оставете го телефонот насекаде. Меѓу неговите карактеристики се ГПС -позиционирање, одговарање на повик, приказ на пораки, долго траење на батеријата, интегриран монитор на отчукувањата на срцето, музичка меморија, отпор и дека се потопни во вода. Барем ова се најважните карактеристики. Следно, ќе видиме кои се најдобрите модели што постојат денес на пазарот.

 Најдобрите паметни часовници

Најдобар паметен часовник

Apple Watch Серија 6

Таа е една од најпродаваните и е една од најкористените за опсегот на брендот iPhone. Ви овозможува да одговарате на известувања и да се поврзете со Siri. Најдоброто нешто во врска со овој часовник е 1.000 нит висока осветленост што ви овозможува неговиот екран, да бидете во можност да бидете видливи без тешкотии среде бел ден. Вашиот екран има големина од 1.2 инчи

Тоа ќе ви помогне при следење и тренинг рутина, одговарајте на пораки, примајте повици и ги известува функциите за други апликации. Водоотпорен е (до 50 метри)Има GPS и сензор за несреќа и пад. Неговата цена: нешто повеќе од 400 евра.

Xiaomi MiWatch Lite

Овој часовник ги исполнува речиси сите функции што би ги очекувале од паметен часовник. Погоден е за спортови како пливање, пешачење, трчање, неблагодарна работа, трчање по патеки и возење велосипед. Следете го пулсот во текот на денот и има функција на GPSНа Вашиот екран мери 1.2 инчи со осветленост од 350 нитови, и има издржливост од батеријата до 9 дена нормална употреба. Неговата цена е околу 50 евра.

Garmin претходник 235

Тоа е спортски часовник од висока класа, идеален за спорт, слободно време и работа. Мерка отчукувањата на срцето 24 часа на ден и ги брои дневните преземени чекори и потрошените калории. Неговиот екран е кружен и ги покажува неговите цртежи во боја. Има GPS функција, со врвна силиконска опрема и мала тежина (25 грама). Неговата цена е околу 280 евра.

Најдобар паметен часовник

Од лево кон десно: Apple Watch Series 6, Xiaomi Mi Watch Lite, Garmin Forerunner 235

Гармин Вивоактив 3

Овој часовник има Кружен екран од 1,6 инчи, лесен за читање, со вграден GPS и со интегрирани апликации за следење на функциите при спортување. Водоотпорен е и може да се потопи до 50 метриНа Може да се поврзе со вашиот паметен телефон (Android 4.4 и iOS 10.0 или понова верзија) и да прима и испраќа пораки. Други функции што ни се допаднаа е тоа што има издржливост од 7 дена без активирање на ГПС и можете да платите без контакт. Неговата цена е околу 150 евра.

Samsung Gear Sport

Овој паметен часовник е еден од најценетите од неговите потрошувачи. Има Тркалезен екран од 1.2 инчи, со голем отпор и со тежина од 68 грама. Тој нуди голем капацитет за складирање, со 4GB и 768 MB меморија и голема брзина на обработка на податоци.

Има автономија од 144 часа и тој е компатибилен со Android и iOS. Меѓу неговите функции се известувања од социјалните мрежи и да може да прима повици. Исто така, ги носи основните функции за следење на отчукувањата на срцето, трошење калории и оди до 50 метри под вода. Неговата цена е околу 170 евра.

Најдобар паметен часовник

Од лево кон десно: Garmin Vivoactive 3, Samsung Gear Sport, Xiaomi MI WATCH

Xiaomi MI ЧАСОВНИК

Овој часовник има приоритет дека е по добра цена и е одличен паметен часовник. Вашиот екран е Кружен 1.39 инчи и има батерија со а издржливост од 16 до 22 дена, во зависност од неговата голема употреба. Може да се користи со сите функции што го следат телото и затоа е идеален за спорт. Може да се потопи во вода до 50 метри а друга од функциите што привлекува внимание е тоа што прави мерење на нивото на кислород во крвта. Неговата цена е околу 100 евра.

Најдобриот паметен часовник ќе зависи од гаранциите што ги нуди, потребите на личноста и сопствениот начин на живот. Овие часовници Тие се користат за покривање на основните потреби на паметен телефон и да може следи здравје кога игра спорт.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.