Најдобрите комунални јакни оваа пролет

Нови јакна

Нови јакни се лесната надворешна облека што ви треба оваа пролет да го заокружам вашиот секојдневен изглед. Создадете удобни и модерни комбинации здружувајќи ги со фармерки, чиноси, карго, па дури и панталони за облекување.

Утилитаризмот ќе се погоди многу силно оваа 2018 година, а товарните јакни несомнено ќе бидат клучно парче во растечка треска за обична и работна облека. Следното е меѓу најдобрите:

Вацко марија

Г-дин Портер, 590 евра

Како обожаватели на американската култура, не е ни чудо што една од најдобрите комунални јакни во сезоната е од јапонската фирма Вацко Марија. Тепсија и јакна за смолкнување која не се базира на типичната камионџиска јакна, туку на јакната за тренер. И тоа е нешто што ќе ви овозможи да му дадете на вашиот изглед уште поличен допир.

Меисон Китсуне

Натпревари мода, 300 €

Мејсон Китсуне се определува за темносина работна јакна со големи копчиња. Оваа облека го приближува утилитаризмот до slубителите на тенок фит.

Junya Ватанабе

Натпревари мода, 1.271 €

Колекцијата пролет / лето 2018 на Junуња Ватанабе вклучува парчиња направени во соработка со Кархарт, светска референца во дизајнот на работна облека. Една од нив е оваа памучна платнена јакна во карамел-кафеава боја со крпеница во сенка и јака од јака.

Ами

Ами, 260 евра

Работните јакни од тексас не треба да се мешаат со тексас јакни. Првите се полабави и подолги; и имаат најмалку четири рамни џебови на предната страна. Е Индиго сина јакна од Ами совршено го прикажува сето тоа.

Страв од Бога

Г-дин Портер, 1.210 евра

Како што се очекуваше, Стравот од Божјата визија е најурбан. И покрај ова, американската фирма останува многу верна на суштината на оваа облека. Измиена тексас јакна со јорган јака и затворач со патент.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.