Најдобри игри со предигра за вежбање со вашиот партнер

Ennенифер Лопез во „Опсесија“

Многу луѓе сметаат дека предиграта е губење време, но луѓето кои ја прават тоа знаат дека тоа е најдобриот начин и за него и за неа да доживеат подобар оргазам. Во оваа белешка, ние објаснуваме како да извршите четири од нив најдобра предигра во сексот.

Гушкање со малку облека помеѓу, подобро отколку целосно голо, е одличен начин да се скрши мразот. Лежејќи на креветот или стоејќи пред него, не е важно местото или положбата се додека телата се допираат, а рацете на двајцата ја милуваат кожата на другиот во сите правци што ќе ви паднат на ум. Во исто време, изрази со зборови колку ти значи таа.

Никогаш не ја потценувајте сетилната моќ на добра прекоитална масажа. Трчајте ги рацете по должината на неговите нозе, почнувајќи од колковите и поминувајќи низ бутовите и глуждовите. Кога ќе стигнете до стапалата, масирајте ги потпетиците и остатокот од чувствителните точки на ѓонот. Потоа можете да се фокусирате на неговите прсти, истегнувајќи ги индивидуално.

Еван Мек Грегор и Ева Грин во „Совршено чувство“

Како и со самиот однос, влегувањето во позиција што е пријатна за двајцата за време на предиграта може да направи секаква разлика. Ставот „Х“ се состои од седење свртени еден кон друг со раздвоени нозе. Тогаш двете лица треба да се приближат така што таа ќе се опфати, со нозете на колковите. Рацете на двајцата мора да се држат исправени и назад, на ширината на рамената. Заедно, телата ќе формираат X. Потоа, потпрени на рацете, поместете ја карлицата нагоре и надолу за да создадете возбудливо нишање.

Страсно бакнете го вашиот партнер Тоа е основно барање на секоја предигра и одличен начин да се премине на правилна пенетрација, бидејќи честопати и мажите и жените добиваат големо еротско задоволство од долгите бакнежи во кои играта на јазик се меша со истегнувањата во тоа што е затворена устата и има контакт со очите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)