Најдобри бричење за тело за мажи

Машки бричење за тело

На мажите ние сакаме да се грижиме за себе и сакаме да ја имаме косата на растојание, отстранете го вишокот во некои точки или искоренете ги точките каде што не треба. Постои многу практично решение што го имаме при рака многу години, а тоа се машини за бричење на телото, и тоа е Низ овие години тие еволуираа во перформансите и завршувањата.

Веќе можеме да најдеме многу добро жилети кои не предизвикуваат среќно влечење, чешање и иритација после бричењето. За да го пронајдете најдоброто на пазарот, несомнено мора да ги покриете овие карактеристики:

 • Ножеви со висока издржливост, кои не 'рѓа и се хипоалергични.
 • Неговата глава мора да биде флексибилна и составена од различни висини бричење, бидејќи нејзините водечки чешли можат да достигнат до 0,2 mm во должина.
 • Кои се лесен и разноврсен во неговото ракување, безжичен со време за нивната автономија и една од работите што најмногу ми се допаѓа е тоа може да се користи под вода.
 • Друга од неговите карактеристики е тоа што може да се користи не само за отстранување на влакна на телото, туку и за кои содржат разни додатоци да се отстрани влакната во области како што се лицето за брада, уши или нос.

Машки бричење за тело

Philips 5000 серија BG5020 / 15

Машки бричење за тело

Овој брич за тело е еден од најдобрите машини за бричење кој го цени пазарот, неговите сопствени потрошувачи го одобруваат. Таа е формирана со дополнителна долга рачка за да можете да го избричите грбот и полесно да ги достигнете тие агли.

Неговите совети се заоблени за непречено бричење за области како што се пазувите, градите, стомакот, грбот, рамената, пределот на гениталиите и екстремитетите. Неговите сечила се дизајнирани да бидат пријателски за кожата и хипоалергични

Општи карактеристики:

 • Содржи 3 водечки чешли за да направите поприродни резови (3мм, 5мм, 7мм)
 • Може да се користи под туш или да се чисти под чешма за лесно чистење.
 • Се полни и се полни за само 1 час.
 • Има автономија од 60 минути и индикатор за нивото на батеријата.

Браун MGK3080

Машки бричење за тело

Овој бричење за тело има сè и има сите можни варијанти за да можете да ги бричите сите области на вашето тело. За многу мажи овој брич е исклучителен бидејќи брадата може да ја оцртувате скоро на сите нивоа, исто така има опција за бричење на влакна на телото може да направите исечоци за коса на ушите и носот. Неговите сечила ви даваат a гаранција за мазност и издржливост.

Општи карактеристики:

 • Содржи 4 чешли со 13 поставки за должина од 0,5 до 21 мм.
 • Може да се исчисти под вода, па дури и да се користи под туш.
 • Се полни, може да се полни за 1 час.
 • Има автономија од 60 минути и неговото светло предводено ви дава индикација за нејзината батерија.

Телохранител на Ремингтон BHT2000A

Машки бричење за тело

Оваа машина го нуди своето одлично цврсти сечила изработени со титаниумски премаз. Има различни заменливи глави за да можете да ја користите секоја во различни области на вашето тело и Се одликува со широк нож за да покрие повеќе од површината за бричење со едно поминување. Содржи додаток за да ја избричи брадата и да го добиете тој совршен одблизу.

Општи карактеристики:

 • Содржи различни чешли од 2, 4, 6 и 12 милиметри што ги отстранува најкратките влакна до 0,2 милиметри.
 • Водоотпорен е и лесно може да се исчисти под славината.
 • Полнење е, но времето на полнење се движи помеѓу 14 и 16 часа.
 • Има автономија од 40 минути.

Ремингтон BHT250 Деликатеси

Машки бричење за тело

Оваа машина за отстранување на влакна на телото е дизајнирана да дајте удобност и бидете многу помазни во бричењето, без да предизвикате иритација. Лесен е и компактен, така што може да ја олесни задачата, бидејќи е дизајниран да ги минимизира оние досадни намалувања што можат да се изведат и од избегнувајте ситни гребнатини за оние чувствителни кожи.

Општи карактеристики:

 • Содржи 3 фиксни чешли со должина од 2, 4 и 6 мм.
 • Може да се измие под вода за да се обезбеди поголема хигиена, затоа е водоотпорен.
 • Неговото време на полнење е 4 часа и има LED индикатор како индикатор за неговата батерија.
 • Има автономија од 60 минути.

Yеин

Машки бричење за тело

Неговиот дизајн е многу ергономски и мултифункционален оттогаш содржи пет одвоени глави да може да се бричи кој било дел од телото, па дури и брадата. Неговата рачка е лесна за ракување поради практичниот стисок. Загарантирано ќе се бричите без да ја допирате кожата и сечење коса на ефикасен начин со целосно бричење.

Општи карактеристики:

 • Содржи различна и ротирачка глава за бричење на косата на исто ниво.
 • Не може да се користи под туш.
 • Неговата автономија не достигнува повеќе од 60 минути.

Ако вашата идеја е да знаете нешто повеќе за тоа како да извршите машка депилација со други техники, можете да прочитате една од нашите статии на депилација со мажи. Ако сакате да дознаете повеќе за предностите и недостатоците на електричното отстранување на влакна, можете да прочитате внатре овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.