Најдобри апликации за гледање фудбал

апликации за гледање фудбал

Овие апликации за фудбал се дизајнирани за сите fansубители на спортот и особено оваа категорија. Некои апликации освен што ви го нудат најдоброто од нивното програмирање во серии, емисии и филмови, ви даваат можност за приклучи се на најдобриот спорт, особено на фудбал

Другите апликации за фудбал се дизајнирани исклучиво за да можат да го следат исклучиво овој спорт. Сите може да се преземат бесплатноИако некои ви нудат свои бесплатни преноси, во други ќе мора да плаќате месечна претплата за да можете да ги гледате.

Многу од нив тие нудат широк спектар во нивното мени, од шпанската лига, италијанската или англиската лига, па дури и други спортови како што се Мото ГП или Формула 1.

Апликации за фудбал со претплата и плаќање

Мовистар +

фудбалски апликации

Тоа е добро позната апликација и една од најбараните. Во рамките на нејзината категорија влегува моќта да гледа серии, филмови, програми и многу спортови. Ги има правата на Шпанската лига и УЕФА Лигата на шампионите и за да можете да ја видите ќе мора да направите претплата и да плаќате месечна претплата.

ДАЗН

фудбалски апликации

Оваа апликација ви го нуди целиот фудбал и Тоа ви ја дава најдобрата дефиниција за да можете да уживате во неа во целост, бидејќи го вклучува неговото видео и привилегија за следење на натпреварите во живо.

Не само што ви нуди натпревари во живо, туку исто така нуди широк спектар на документарни филмови и интервјуа со сè што е поврзано со светот на спортот.

Портокал ТВ

фудбалски апликации

Тоа е уште една од телевизиските платформи кои ја нудат својата апликација така неговата содржина можете да ја прегледате на кој било уред. Очигледно, за да гледате фудбал, ќе мора да плаќате месечно. Неговата форма на договор е преку избор на пакети каде Фудбалскиот пакет можете да го ангажирате со услугите на вашиот телефон.

УСТРЕМ

Таа е друга од најпосакуваните апликации бидејќи има постигнато до 90 илјади корисници во рамките на Игра Продавница. Можете да ја видите целата содржина со совпаѓања Во живо од сите лиги, првенства и од уредите што ги претпочитате.

отворен фудбал

Оваа апликација се издвојува и по гаранцијата што ја нуди и дека може да го види најдобриот фудбал. За да можете да ја користите оваа апликација, мора да направите претплата и да се приклучите на OpenFutbol de Open Cable. За да можете да уживате во оваа апликација без падови и паузи, подобро е да имате барем брзина на Интернет од 6 Mb.

ЛаЛигаТВ

фудбалски апликации

Ви го нуди најдоброто од фудбалот и неговата лига, бидејќи имате пристап до сите натпревари на неделни натпревари, вклучувајќи ги и женските. Овозможува програми што зборуваат за тоа, со резимеа и статистички податоци, но да, сигурно дека за да пристапите до одредена содржина ќе треба да направите некаков вид на претплата или плаќање.

Апликации за фудбал со бесплатно прегледување

Треба да се напомене дека овие апликации ги нудат своите услуги бесплатно и дека тие воопшто не се незаконски. Неговата теорија се заснова на „проверка дали секоја веб-страница ги содржи правата за емисија е одговорност на корисниците“. Ако сте од оние кои сакаат да пробаат, еве ги оние кои досега совршено работат:

Директно црвено

Оваа апликација е една од најпознатите и тие ги нудат своите услуги со години за да можете да го гледате целиот фудбал во живо. Преземано е од Google Play и Apple Store и секогаш ја нуди својата безбедност. Ги нуди сите европски и јужноамерикански лиги и бесплатно.

Бесплатни директен општ лекар

Оваа апликација може лесно да се преземе на кој било уред. Иако нејзините развивачи не посочуваат дека нејзината визуелизација е бесплатна, во реалноста е така. Исто така, нуди многу повеќе содржина, како што е дел со сите резултати, услуги со многу повеќе карактеристики или календари на сите натпревари што треба да се играат.

апликации за гледање фудбал

Sopcast

Влегувајќи во нејзината официјална веб-страница, можете да пристапите до врската за преземање на нејзината апликација. Веќе е стара апликација и добро позната од убителите на фудбалот. Отсекогаш ги гарантираше своите преноси и се преземаше на илјадници уреди.

ТВ Пирло

Како и сите овие апликации, тие нудат фудбалски натпревари и спортски настани тотално бесплатни. Можете да го преземете преку Google Play, но за iOs системите, нејзината верзија сè уште не е објавена. Она што ви се допадна во врска со оваа апликација е тоа што можете да видите до две игри истовремено и да ја гледате каде сакате.

Во живо фудбалска телевизија

Друга од апликациите што можете да ги преземете од вашиот Google Play. Тој нуди пренос во живо на безброј фудбалски натпревари и бесплатно. Тој е добро оценет во својата категорија, но многу луѓе продолжуваат да се жалат на неговото слабо емитување без да знаат дали тоа е вина на користените уреди или видот на користената брзина.

acerstream

Таа е една од најдобрите апликации кои работеле најдобро. Фудбал можете да гледате во живо и преку Интернет од кој било мобилен телефон. Преземано е од Google Play и неговата содржина е лесна за употреба следејќи ги правилно нејзините чекори. За да пристапите до нивните натпревари, треба да ги најдете врските на каналите на Интернет. Доколку сакате подетално да дознаете како работи, можете да го внесете овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.