Најдобар парфем за прв состанок

прв состанок за парфем

Ако имате прв состанок, ќе си поставите многу прашања. Облеката, обувките, какви додатоци би сакала лицето што почнува да ви се допаѓа, итн.

Нормално е да се грижите за вашиот личен изглед кога планирате прв состанок. Меѓу советите за убавина или додатоците за употреба, парфемот има приоритетно место. Сигурно мислите на привлечен мирис, кој остава шокантен впечаток. Но, има повеќе фактори што треба да се земат предвид.

Удобност и самодоверба

На првиот состанок, станува збор за правење добар впечаток. Но, пред сè, треба да бидете удобни, опуштени и самоуверени. Подобро е да се гледа како самоуверен и опуштен, отколку модерен или премногу заинтересиран.

Парфемот што го користите треба да биде оној со кој се чувствувате пријатно. Дека тоа ви дава сигурност и контрола. Не мора со многу агресивна арома. Не мора да анализирате дали ќе ви се допадне парфемот или не, бидејќи тоа е секогаш субјективно прашање. Во принцип, станува збор за удобност со тоа.

Бидете сами

  • Ако не ви се допаѓаат одредени тековни трендови, откажете се од нив. Ако обично носите парфем секој ден, зошто да се откажете од него на денот на закажувањето? Тоа е дел од вашата личност, и исто така ќе биде оној што ќе ве придружува доколку врската продолжи. Бидете сами од самиот почеток, тоа е најдобриот избор.
  • Размислете едноставно. Едноставната, соодветна облека секогаш победува. На првиот состанок можете да одите со фармерки кои одлично се вклопуваат, и со едноставна кошула. Ако ви е пријатно и уверено во тоа, тоа е впечатокот што ќе го пренесете.
  • Квалитетот. Не станува збор за брендови, ниту за парфем или облека. Но, гледајте го квалитетот на обете. Тој фактор навистина прави разлика и може да биде она што го одредува успехот или неуспехот на назначувањето.
  • Интересен мирис на парфем додава привлечност, мистерија и промовира имагинација. Станува збор за оставање на што е можно позитивна трага во меморијата на другата личност.

парфем

Преку парфем можете да заведувате. Не заборавајте дека секој парфем различно мириса на секоја личност.

Извори на слика: Фресија парфеми / Pinterest


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.