Најдобар летен изглед за мажи

Летен изглед за мажи

Ако сакате мода и ги следите новите трендови на најдобриот летен изглед, можеби треба да погледнете сè што може да биде релевантно во облеката оваа година. Пролетта е исто така полна со топли денови и ние секогаш се обложуваме на најсвежите модели за да може да се започне влезот на летото.

Долгите панталони и кошулите со долги ракави се протерани и целата таа летна облека веќе си прави место за себе. Оваа година повторно се обложуваме на бои .... и кошули

Јакни или блејзери

Тие се американски и секако, долги ракави, но не можат да изостанат во нашиот плакар во кое било време од годината. Сакате да ги носите во оние кул ноќи, и за облека и за да бидете елегантни. Трендовите за оваа година се исти како и практично сите овие години наназад, со истиот тенок крој, прилагоден на телото и благо обележан струк.

Јакни или блејзери

Боите што го поставуваат стилот се сиви и сини тонови, од најлесниот до најтемниот. Ниту, пак, можете да пропуштите црна или бела јакна, идеална за носење кога сонцето заоѓа. Блејзерите што ви ги покажуваме имаат врв вратен ремен и странични џебови, идеални за носење и со фармерки или со панталони за облекување.

Кошулите

Кошулите доаѓаат и силни, а оние со кратки ракави се најдобри за да ги издржат задушувачките часови. Постојат форми, бои и дезени за сите групи и стилови. Кошулите што најмногу се носат се отпечатоците Хавајски тип или со нешто необични цртежи, Пругите и кошулите се враќаат целосно бели или со многу пригушени нежни бои.

Кошулите

Се носат кошули со тенок тип и широк дизајн Како кошулата на фотографијата, да се носи надвор од панталоните и со лепенки џебови со размавта на градите. Кошулата во риги е опуштена, со јака за куглање и обоената кошула има само џеб за лепенка на градите.

Маици

Маиците се претпочитана облека за носење во лето, практично се носат сите стилови и можеме да нагласиме дека оние со кои најмногу се фаворизираат се оние со светли бои, со неутрални бои, нежни нијанси и истакнување на Корална боја. И особено многу бело. Треба да се напомене дека впечатливите кошули одлично се комбинираат со бели панталони.

Летен изглед за мажи

Маиците на фотографиите се пример за тоа што може да се случи ова лето, зелената маица е една од привлечни нијанси колку ќе фаворизираат и тие морнарскиот изглед е она што се носи, обложување на маици со отпечатоци во риги и темносини бои. Друг облог е еден од кошулите со јаглен син тон и преголеми плетени, со кружен врат и дизајниран со џеб за лепенка на градите.

 Шорцеви и бермуди

Неколку сезони носиме екстремно кратки панталони за да ги покажеме нозете, но оваа година Веќе можеме да видиме модели со посекотини на колената. Постојат од сите видови, од фармерки со нивните соодветни и значајни рипси урбан стил, до елаборираните спортови со лесни ткаенини што го дефинираат струкот и со странични џебови. Посветен е на бои со нежни тонови, како што се бела, беж, корали и силни бои како црна и темносина.

Шорцеви и бермуди

Панталоните што ги покажуваме се фармерки во тексас стил и фит сече или тесен, со ефект на многу миења и солзи на нозете. Следните панталони се обоени темносина со мешани памучни и ленени материјали, и со карактеристика да има лепенки џебови со клапи на страните на нозете. Облеката подолу е идеална за носење со блејзер и со истите карактеристики на елегантни панталони без пикадо. Следното има изглед на бермуди со прилагодлив еластичен струк и високо комерцијализиран затоа што е едноставен и практичен.

Костими за капење

Тие се оние мали шорцеви што треба да ги носат ова лето и да изгледаат потемнети. Костимите за капење, за разлика од шорцевите, ќе бидат кратки. Се обложувате на тоа Тенок рез и форма, да ги носат мажи на кои не им пречи да го покажуваат своето тело и да ги бранат заради нивната удобност и сензуалност.

Костими за капење

Оваа година се обложуваме на костими за капење со многумина отпечатоци во риги и хавајски цветни форми. Постојат безброј бои кои се претставени затоа што сите се весели и забавни. Ткаенините што најмногу се користат во големите продавници се оние од втора употреба, од рециклирано потекло, брзо сушење и гарантирање на висока заштита.

За да прочитате повеќе за најновите трендови за ова лето, можете да прочитате «модели на сандали од трекинг ", најдоброто"очила за рецепт за мажи кои поставуваат трендови»Или ако сакате да бидете модерни со вашата коса, што се«најдобрите намалувања на бледнее".


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.