Неопходни работи за гардероба оваа зима: панталони-кардуроја

Што е со панталоните од тепих? Во текот на 2011 година, тампоната се здоби со посебна улога, и според она што се чини, и оваа година ќе биде таква, бидејќи како што се приближуваме кон зимата бараме трендови што ги носевме претходната година и кои можеме повторно да ги користиме со нов изглед. Значи, ако имате кадифени панталони од минатата година, заштедете ги и повторно употребете ги.

Тепсија панталони тие се главна основа во нашиот плакар, што се користи на соодветен начин, на пример со кошула и блејзер, му даваат на вашиот ден посебен шмек на вашиот изглед.

Имајќи го ова на ум, ќе ви дадам неколку стилски идеи и инспирација за совршено усогласување на палтовите од јорган со различни стилови. Не губете ги следниве три клучни погледи кои се карактеризираат со тампон.

Свечен изглед

Тепсија панталоните се а одлична замена за типичните хино панталони во зима. Тие додаваат воздух на автентичност на вашиот изглед. Комбинирајте го со бела кошула со квадратен џеб, вратоврска или машна и за постудени денови користете плетен џемпер што се комбинира со В-врат.За крај не можете да заборавите блејзер.

Неформален изглед

Ако претпочитате да му дадете на вашиот изглед пореферален tpque, комбинирајте ги палтовите од кардило со а тексас или карирана кошула и пердуви од елеци како оние што ти ги покажав во понеделникот. Не можете да заборавите да носите некои чизми.

Обичен изглед

За поинаков изглед, изберете а шарени панталони од тепих, соодветна дуксер и директно исечен капут над коленото. Завршете со неколку кожни чизми.

Како што можете да видите, пурпурните панталони можат да се комбинираат со сè, зависи само од стилот што сакате да го додадете во вашиот изглед. Затоа, не размислувајте двапати, зачувајте ги оние памучни панталони од минатата година и облечете ги, бидејќи тие се многу корисна основа оваа зима.

[id анкета = "87 ″]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.