Нашите 10 омилени палта

Есента тропнува на нашите врати и време е да добиеме добар капут за сезоната. Постојат многу видови и часови што одговараат на нашиот секојдневен стил, па дури и на нашиот карактер.

Бидејќи не е лесна задача, ние ги собираме нашите омилени во моментот:

Нашите 10 омилени палта за оваа есен:

 1. Парк: Тие се совршени за урбан изглед, но во исто време можат да одат со вашата поформална облека. Тие се едни од најтоплите опции за издржување на ниски температури и влажна клима. Со воена естетика, аспираторот стана задолжителен веќе неколку сезони.
 2. Рововски палта- Овој иконски капут е познат по своите копчиња во форма на рог и дрво. Иако ве потсетува на вашите детски години неколку години, ние повторно го обновивме. Тоа е класика која никогаш не умира и совршена за секаков вид на изглед.
 3. Волнени палтаДефиницијата за елеганција е класичен волнен капут со долги рез, скриени копчиња и отворени ревери. Не можете да не успеете со обложување на ова задолжително во вашата гардероба.
 4. Јакни: со должина многу пократка од волненото палто, зборуваме за прекрасните морнарски јакни. Иако темносината е задолжителна боја на оваа облека, исто така и боите како бургунд ќе додадат допир на оригиналност во вашиот секојдневен живот.
 5. Ров: o рововите палта се совршена облека за дождливите денови и сезоната на средната сезона. Инвестирањето во мантил е секогаш мудар потег.

кој ти е омилен модел?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Матијас dijo

  Која марка се палтата?