Начо Фигуерас, амбасадор на мириси во Поло од Ралф Лорен

Професионалниот поло-играч Начо Фигуерас е избран за амбасадор на мирисот на Поло во светот на Поло. 31-годишниот Аргентинец, кој важи за најдобар поло играч во светот, го позајми својот имиџ на фирмата веќе четири години, а сега на оваа соработка додава и нова рекламна кампања за трите парфеми на брендот.

Фигуерас направи скок од спорт до мода, кога беше избран од Ралф Лорен како дел од Пенелопе Круз за кампањата за еден од нејзините женски мириси. Спортистот, под раководство на фотографот Брус Вебер, ја освои позицијата „човек на Поло Ралф Лорен“ благодарение на оваа кампања, и со тоа започна успешна соработка со брендот.

muzyka-z-reklamy-parfum-ralph-lauren-polo-black muzyka-z-reklamy-parfum-ralph-lauren-polo-red

Спортистот, претворен во модел, беше ангажиран да биде заштитно лице на мирисот Polo Black, и по неколку успешни кампањи, сега го проширува учеството како амбасадор на трите парфеми на Polo. Кампањата, насловена како Свет на поло, ќе вклучува промоција на мирисите Polo Blue, Polo Black и најновата новина на брендот, Polo Modern Reserve..

Начо Фигуерас повторно ќе биде под наредба на престижниот фотограф Брус Вебер за кампањата „Светот на Поло“. Вебер беше исто така задолжен за режирање на телевизиското место во кое глуми атлетичарот.

Преку: Истарендовски


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.