Научете како да ги комбинирате чизмите Доктор Мартенс со панталоните

Доктор Мартенс чизми

на Чизми доктор Мартенс Тие се познати по тоа што се едни од најотпорните и издржливи чевли на пазарот, како и што придонесоа на одлучувачки начин во обликувањето на изгледот на starsвездите на панк, рок и гранџ музика. Сигурно има многу од вас кои долго време сакаат да купат пар, но на крајот секогаш завршувате да изберете поформална обувка од страв да не знаете како да ги комбинирате. Па, во оваа белешка ви кажуваме како да ги носите и со прави панталони и со слаби панталони.

Право панталони

Ако вашиот плакар изобилува со Прави панталониЗемете го вашиот Доктор Мартенс и поставете ги врвките на таков начин што горните дупки се слободни. Ова ќе им даде на чизмите дополнителна ширина што ќе ја искористиме за да ги ставиме пантолоните внатре во багажникот. И факт е дека основно правило (иако не сите го исполнуваат тоа) е дека никогаш не треба да го покривате горниот дел од вашите Документи, од две причини; прво затоа што чинат многу и мора да се погрижиме добро да ги носиме и второ затоа што е многу лепливо кога панталоните ќе паднат на багажникот.

Чизми доктор Мартенс со прави панталони

Ако не сакате да ги ставите сите панталони во багажникот, постои варијанта која се состои во вадење на целата ткаенина, освен во делот на јазикот. На овој начин, целиот преден дел на багажникот ќе остане на повидок, иако ќе добиеме a поформален изглед, ако тоа е она што го бараме.

Јас слаби панталони

Оние од вас кои редовно носат слаби панталони, ќе ви биде многу полесно да ги комбинирате чизмите доктор Мартенс, бидејќи можностите се множат. Можеме да ги земеме со горните дупки на врвките бесплатно (препорачани за оние кои имаат 50/50 прави и слаби панталони во плакарот) и да ги ставиме пантолоните внатре.

Доктор Мартенс во слаби панталони

Ние исто така можеме да ги врзуваме и да добиеме изглед во воен стил. Во овој случај, со панталоните можеме да направиме две работи, да го оставиме внатре или да се потпреме на класичен начин, односно да ги превртиме пантолоните преку багажникот, идеално ако сакате да постигнете гроздобер изглед.

Фотографии - JDH / JCP / WENN.com, јазол


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.