Како да добиете подобро бричење? Го следиме советот на г-дин Портер

Совети за бричење од г-дин Портер

Theвездата на брадите хипстер е при крај. Всушност, оваа сезона најдобрите бербери во светот се одлучуваат за пократки бради, со покласичен и уреден изглед. Но, покрај тоа, еден од одличните трендови на чешлање машки е оној што го реанимира тотално јасни лица.

Се изведува традиционалното бричење. Лице на добро момче, но, да, тотално избричено. Суштината на човекот се враќа на сечилото на огледалото во рака. Г-дин Портер, На онлајн продавач специјализирана за луксузни производи, го подготви прирачник за бричење на совршен господин. И ние го одекнуваме најдобриот совет што го нудат.

Од порталот уверуваат дека секој ден да помине метален и придружен предмет покрај лицето има свои последици. Очигледно, иритации и посекотини секогаш можат да се појават. И главната причина е што многу мажи не знаат правилно да се бричат.
За да се постигне спротивното, еве ги трите чекори што треба да се следат:

Пред-бричење

Лицето мора да биде подготвено за бричење. За да го направите ова, тие препорачуваат а претходна ексфолијација со специфичен производ за мажи секогаш користејќи топла вода. Овој едноставен гест ќе го натера жилетот полесно да помине и, покрај тоа, благодарение на пилингот ќе се ослободиме од мртвите клетки.

Избричен

И покрај она што многумина од нас мислат, не е потребно да се користи машина со повеќе сечила. Всушност, овие можат да предизвикаат ерозивен ефект врз нашата кожа. Напротив, тие претпочитаат користете брич со едно сечило, но со многу висок квалитет. Покрај тоа, наместо пена за прскање, тие прибегнуваат кон традиционалната природна четка за коса и сапун за шишиња.

После бричење

После бричење, тие предлагаат употреба на производи без алкохол, со што ќе се избегне можна иритација и црвенило. Секогаш обложувајте на природни производи кои обезбедуваат хидратација, свежина и еластичност. Заборави за после бричење со мирис на дедо и обложувам на поправка на производи како што е серумот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.