Машки накит и додатоци за носење во добро време

накит и додатоци

Како што минуваат годините машката гардероба се модернизира, нудејќи со секоја колекција, повеќе опции за додатоци и облека.

Претходно користевме само златни и сребрени нараквици. Дури и материјалите се менуваа. Моментално има многу предлози, многу идеи, за производство на накит и машки додатоци.

Додатоци, накит и додатоци, дајте различен допир до нашиот социјален статус, нашиот личен изглед, па дури и сентименталната состојба во која се наоѓаме.

Видови накит и додатоци за мажи

Првите се класици, кои се состојат од оние златни и сребрени додатоци, едноставни и без поголеми модификации. Напротив, најмодерните додатоци обично вклучуваат скапоцени камења или арабески нијанси, кои даваат свежина и оригиналност на гардеробата.

Како да изберете накит и додатоци за мажи?

накит и додатоци

При избор на накит и додатоци од нашата облека, треба да запомниме некои основни правила за комбинирање. Додатоците можат да ја променат гардеробата што ја носиме тој ден, сето тоа зависи од одлуката што ќе ја донесеме при комбинирање.

Неколку совети што треба да ги имате на ум

Помалку е повеќе

Понекогаш сакаме да комбинираме привлечна облека со привлечен накит и додатоци. Тоа е честа грешка која обично е погубна за нашиот изглед.

Мора да го запомните тоа помалку е повеќе, односно колку поедноставно се облекувате, толку поелегантно и софистицирано ќе изгледате.

Што сакате да пренесете?

Мора да размислите за сликата што сакате да ја проектирате и како накитот и додатоците се мешаат во нејзината проекција. На пример:

  • Златото е идеален метал за пренесување на топлина и изобилство.
  • Среброто рефлектира светла и модерна личност.
  • Кожата покажува малку рустикална и безгрижна слика.

Поводот е важен

Се сеќавам не сите накит и додатоци може да се користат за сите прилики. Времето во годината и настанот или состанокот за присуство ќе го означат изборот.

 

Извори на слика: CASTMAY / Преглед на мода


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.