Мојот партнер не прави планови со мене

мојот партнер не прави планови со мене

Паровите понекогаш прават повеќето заедно заедно. И, тоа е дека за многу луѓе е од витално значење да имаат нови искуства во животот и да ги споделат со парот. Можеме да се најдеме во ситуација човекот со кој сме во врска да не е толку подготвен како што сакаме да експериментираме и да направиме нешто поразлично, да излезе од секојдневниот живот. Вообичаено е да се гледаат луѓе кои тврдат дека партнерот не прави планови со него или неа. Правењето планови со вашиот партнер на моменти може да биде доста комплексно.

Затоа, ќе ви дадеме неколку причини зошто вашиот партнер не прави планови со вас и кои се можните решенија за тоа.

Причини зошто вашиот партнер не прави планови со вас

врска за живот

Интересно е што пред да запознаете некого, можете да се познавате себеси, да ги разберете вашите вкусови, хобија и на што сакате да го потрошите вашето време. Кога сте во романтична врска со вашиот партнер, исто така можете да поминете низ овој процес на самосвест. Ако се среќавате со таа личност и ви е тешко да се согласите за план или тие не се многу заинтересирани да прават план, запрашајте се дали тоа е резултат на нивната личност и начин на живот, ако тоа е поради други луѓе или затоа што навистина не сака да споделува премногу со вас.

Една од најчестите причини е дека лицето е прилично независно. Ако сте многу независна личност и сè уште се познавате, подобро е да процените дали сакате да споделите романтична врска со толку независна личност. Најважно е да можете да зборувате на почитуван и смирен начин и да можете да најдете средно решение помеѓу нив двајца. Во врска со партнер, рамнотежата мора да се најде во повеќето случаи и, во зависност од тоа кои аспекти, е покомплицирана отколку што изгледа.

Од друга страна, ако вашиот партнер не сака да споделува планови со вас, треба да зборувате подлабоко за вашата сегашност и иднина како двојка и за вашите потреби. Нема проценето време, нема просечен број на планови направени со вашиот партнер, накратко, секоја ситуација се прилагодува на потребите на сите и мора да најдете хармонија во заеднички и лични искуства. Ако вашиот партнер навистина не сака да направи нешто со вас, таа врска нема смисла. Ако не можете да поминете квалитетно време заедно или да споделувате искуства, можеби тоа е време сериозно да размислите што ви донесе таа врска и ако навистина сакате да продолжите.

Предложете планови

зошто мојот партнер не прави планови со мене

Ако вашето момче / девојка не предложи план, можете сами да го предложите. Така, можете да ја видите нивната реакција на вашите предлози. Сепак, запомнете дека во врската, двете страни мора да придонесат. Идеално, едниот или обајцата имаат план. Ако вашиот партнер има малку идеја за организирање на план, можете да ја преземете оваа улога, се додека вашиот партнер преземе друга улога, како што е организирање на шопинг додека го планирате делот за одмор. Или која било друга функција, но секогаш во рамнотежа и одење на исто ниво без да мора да ја „влече“.

Обично, една од главните карактеристики на парот е разбирање на сопствените вкусови, хоби и сл. Во зависност од слободното време, ако имате деца, во зависност од хобито и сл., Можете да ги наведете сите работи што сакате да ги правите заедно еден или повеќе пати месечно. Од оваа причина, важно е да се попуштите помеѓу нив и да се најде рамнотежа во врската и да ги направат обете страни поудобно.

Ако вашите вкусови се сосема спротивни и тешко ви е да се согласите и да започнете план или активност, можете да комбинирате за да направите еден или два плана што вашиот партнер ги претпочита и еден или два плана што ги сакате. Можете исто така да барате планови кои и двајцата ги сакате и / или што излегуваат од секојдневниот живот. Тајната за правење нов план со вашиот партнер е во основа креативноста, флексибилноста и пуштањето.

Мојот партнер не прави планови со мене: дали престана да ме сака?

осаменост како двојка

Иако на почетокот на врската сè е убаво, со текот на времето навиката и монотонијата ја преземаат врската. Некои работи почнуваат да се менуваат. Нормално паровите се вртат околу нив, планирајќи го својот живот секогаш сметајќи на другата личност. Меѓутоа, ако се случи вашиот партнер да не прави планови со вас, мора да сфатите дали причината за тоа е затоа што престанал да ве сака.

Не само што ја оставате врската решена, туку и во поголемиот дел од времето парот тешко добива спонтани изрази на наклоност. Покажува како бакнежи, милувања, прегратки итн. Сега само бакнуваш бакнеж и добиваш како си. Немајќи иста страст кон партнерот, тој не сака да прави планови со вас. Тој секогаш ќе кажува дека е зафатен иако има што да прави. Вие исто така може да измислите изговори како на пример дека сте уморни, се чувствувате лошо, иако болката и заморот исчезнуваат кога предлозите доаѓаат од друго лице или надвор од нашето заедничко јадро.

Исто така, не е вклучено во вашиот народ. Тоа е чекор од претходните два. Можеби предлагате нешто да направите за некое време ќе беше совршен план и за двајцата, но сега таа се обидува да ви каже дека има густ распоред и дека не може да се сретне. Тоа е знак дека се обидувате да избегате од врската. Физичкиот контакт е исто така намален, а интимните средби се повеќе од спорадични. Точно е дека на почетокот паровите одржуваат сексуален ритам кој обично не е нормален. Обично тоа е резултат на високиот на почетокот. Сепак, оди од една во друга крајност. Откривате дека вашиот партнер само бара да имате секс и малку повеќе. Деновите им се избројани на Theубовта, посветеноста и ноќите на страста.

Конечно и што е најважно, треба да размислите дали на другата личност не и пречи или не е загрижена за вашите проблеми. Еден од столбовите на парот е поддршка, издршка и засолниште. Ако неговото рамо повеќе не е достапно за вас и се обиде да го минимизира она што го има за вас, тој престана да ве сака.

Се надевам дека со оваа информација ќе можете да дознаете повеќе зошто вашиот партнер не прави планови со вас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.