Моја Адидас: прилагодете ги патиките

Спортската фирма Адидас ви нуди можност за дизајнирање на сопствени чевли на персонализиран начин, создавајќи најсоодветен модел за вежбање на вашиот омилен спорт. Проектот се вика „Моја Адидас“ и се обидува секој клиент да може да го избере својот совршен чевел, без оглед на спортот што го практикувате и според вашиот личен стил. Посетете која било од продавниците и експерт ќе ви помогне во процесот на прилагодување.

Со „Мој Адидас“, секој клиент може да изврши поперсонализирана набавка, со совршено вклопување на обувките, за да им помогне да трчаат побрзо, да имаат подобар одговор и да претстават беспрекорен изглед. За да започнете, мора да изберете една од десет модели достапни за прилагодување: три фудбалски чевли, три патики за трчање, една тениска обувка, две кошаркарски и еден затворен чевли.

Откако ќе го изберете дизајнот што одговара најдобро на вашите потреби, можете да започнете со прилагодениот дизајн. Првиот чекор е да ги изберете боите на чевлите: основната боја, бојата на акцентот и бојата на осветлувањето. Имате бесконечни комбинации! Конечно, отпечатете го вашиот личен стил на чевлите, можете да додадете детали како имиња, знамиња или броеви.

По завршувањето на процесот на дизајнирање, време е да прилагодете ги перформансите на чевлите. Експертите во „Мој Адидас“ ќе ви помогнат да одредите најдобро да одговара на вашата нога. За да ги прилагодите вашите перформанси, ќе ги изберете карактеристиките што ќе ве направат да имате најдобри перформанси во практиката на вашиот спорт, во зависност од тоа каде, кога и како ќе ги користите чевлите.

Преку: Адидас


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Антонела dijo

  и ... y0 ... Имам некои соседи, но овие многу добро ми се допаѓа што си куки

 2.   Рубен_картирање dijo

  Здраво! 🙂
  Погледнете Ева, јас се обидувам да направам неколку обични чевли, исто како што пишува тука.
  Во овој линк:
  http://www.adidas.com/campaigns/miadidas-nonecomm/content/spain.asp
  Она што се случува е дека не знам каде да го погодам за да можам да ги создадам.
  Можете да ми кажете?
  ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ!

бул (точно)