Наутички чевли и мокасини пролет / лето сезона од Зара

Продажбата заврши и ова го означува почеток на новата сезона, иако температурата не го кажува истото. Фирмата Зара презентира интересни предлози во обувки за сезоната пролет / лето, обложување на дмокасин и наутички како starвездени модели. Треба да се напомене дека и обувките на Зара, како и на останатите ланци на групата Индитекс, се дизајнирани и произведени од Компанија од Темпе, кој се наоѓа во Елче (Аликанте).
Од над 100 достапни модели за новата сезона што фирмата ги има достапно денес на својата веб-страница, избрав три модели на мокасин и три наутички модели што можете да ги видите на сликата на горниот дел од статијата.

La комбинација на бои е главната карактеристика на предлозите во наутички, повторно измислување на класичниот модел и со одредена сличност со легендарните модели на потписи на Себаго. На материјалите се разликуваат од кожа и напа до памук, сето тоа со бел или двобоен гумен ѓон, како што е случајот со последните два модела.

Што се однесува до мокасини, тие можат да се најдат од сите видови: со метална тока, ресни, лак и со материјали кои се движат од кожа до велур или напа. Најзастапен материјал е кожата, бидејќи за време на пролетните дождови се чести што можат да ги расипат другите материјали, како што е напката. На боите се движат од основно црно и кафеаво до елегантно шише зелено или темносино, иако за летото сигурно ќе видиме многу пошарени модели.

Да се ​​потенцира удобност на обувките на фирмата и нејзините добра вредност за парите. Моделите на сликата се движат од 25,95 € за памучно сив чевли за чамци до 55,95 € за црни мокри мокасини.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Пато Гонзалез-Нуњез dijo

    КАКО ПРАВАМ ДА ПРАВАМ КУПИ ИЛИ САМО ВО ПРОДАВНИЦИТЕ?