Тегет костум

Тегет костум

Додавањето тегет костум во вашата гардероба ќе ви овозможи непобедлива основа врз која може да се градат стилски изглед и дење и ноќе.

Тегет-сината боја е преполна со придобивки, вклучително и дека никогаш не излегува од мода и е повеќе од соодветна за широк спектар на прилики. За сето тоа тоа е совршена боја за да ја започнете вашата колекција костуми.

Како да се носи морнарица костум

Тегет костум може да се комбинира со многу различни облеки, особено обичните и еднокреветните. Изборот на едно или друго парче да го придружува ќе зависи од тоа што сметате дека е најсоодветно во секој контекст.

Врвот

Тегет костум со јакна со две гради

Kingsman

Така, под јакна можете да носите обична, лента или карирана кошула. Sемпери (нормален и висок врат), поло маици и маички се опциите што мора да се земат предвид за изгледот да биде помалку формален. Белата е најшироко користена, но и црната, сивата и сината боја се одлични идеи.

Обувки

Црни чевли на Дерби

Топман

Што се однесува до обувките, исто така можете да изберете од многу различни стилови на располагање во зависност од контекстот: чевли (Оксфорд, Дерби, Брогу или мокасини), чизми до глужд (Челзи или пустина), па дури и спортски обувки. Најсоодветни бои за чевли и чизми до глужд се црна и кафеава, додека белата е добра идеја за патики.

Вратоврска

Тегет костум од Зара

Дали поводот бара вратоврска? Тегет костумите добро функционираат со вратоврски во следниве бои:

 • Морнарско сина боја
 • Celeste
 • Зелени
 • Тиркизна боја
 • Сива
 • Кафеава
 • Naranja
 • Изгорен портокал
 • Виолетова
 • Berenjena
 • Лосос
 • Rosa
 • Црвена
 • Бордо

Ако претпочитате отпечатоци, размислете за класиците како Пејсли, песен, ѓубриња и карирани точки.

Дополнувања

Темносини чорапи

сокол

Чорапите зависат од вашите лични преференции. Изберете дискретен пар за да одговарате на вашето темносино одело за конзервативен изглед. Контрастен пар (и обичен и со дезен) е совршен ако се чувствувате смело и сакате да му дадете личен допир на вашиот изглед.. И, конечно, тука се невидливите чорапи ако она што би сакале е да ги оставите глуждовите во воздухот.

Pебните квадрати се опционални и обично одговараат на вратоврската. Тие можат да бидат во иста боја со овие, но најдобра опција е да одржат некаква врска без да бидат целосно идентични. Обложувајте се на бело за вашиот џебен квадрат, ако не сакате да ризикувате.

Омега Де Вил Тресор Гледајте

Омега

Што се однесува до часовникот, важно е не толку боите на неговите различни делови, колку неговиот стил. Нормално, со темносино одело (или која било друга боја) она што најдобро одговара е паметен рачен часовник.

Како и со сите одела, издавањето на ременот (освен ако не е апсолутно потребно) ќе ви помогне да постигнете почист и поелегантен изглед. Ако го користите, проверете дали е во иста боја како и чевлите.

Идеи за изглед

Тегет костумот е многу разноврсна облека што може да се користи енормно. Можете да формирате свечен изглед, како и да го носите со порелаксирани парчиња. Следниве се примери за носење на формален, паметен лежерен и лежерен начин. И најдоброто нешто е што сите овие многу различни резултати може да се постигнат со еден костум.

Свечен изглед

Постојат прилики за кои е потребен костум и вратоврска. Тоа е случај на важни работни состаноци или свадба, на пример И темносината боја е несомнено безбеден облог за костумот.

Кога го комбинирате, започнете со додавање кошула со бел фустан. Додадете бургундска вратоврска. Y завршете го изгледот со неколку црни оксфорди.

Паметен секојдневен изглед

Истото темносино одело ќе ви послужи за да формирате одличен паметен секојдневен изглед, што е кодексот на облекување на многу канцеларии.

Едноставно е како да додадете кошула со јака со копче надолу. Светло сините кошули прават одличен тим со морнарски одела, но за секоја боја и дезен ќе сторат. Завршете го изгледот со некои темно кафеави брошури.

Обичен изглед

Овој предлог современ стил е добра идеја кога контекстот дозволува порелаксирана облека. Може да работи во широк спектар на прилики, особено после работа и за време на викендите. Важно е јакната да нема премногу структура.

Облечете тенок плетен џемпер или маичка со кратки ракави, во зависност од годишното време. Како и порано, бидејќи темносината работи добро со скоро сите бои, имате можност да ја изберете онаа што ви се допаѓа најмногу. Но, безбедните обложувалници се црни, сиви, бели и темносина. Ноктите бели кожени патики тие ќе ви помогнат да го заокружите изгледот. Можете исто така да му дадете личен допир со вашите омилени патики.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.