Лофери или чевли за брод? Вие избирате

Веќе сме уморни од слухот дека поморските работи ќе бидат еден од најсилните трендови на ова Верано, што воопшто не ми се допаѓа, но категорично одбивам да го заборавам класичниот мокасин или велур или кожа во која било од неговите верзии. На крајот на краиштата, тие се уште се две класици. Темата е генеричка денес, Зошто се коцкате ова лето? Лофери или чевли за брод? Вие избирате.

[id анкета = "21 ″]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ентони dijo

  Останувам со оние наутичките. Не знам, ги гледам повеќе разноврсни затоа што можат да изгледаат добро со кошула со кратки ракави и шорцеви, а исто така одат совршено со кошула и панталони од секаков вид, без разлика дали се тоа чиноси или фармерки. Сакам мокасини, но сепак ги гледам премногу формални и за мој вкус помалку носливи од морските.

 2.   Гсус dijo

  Лофери, всушност оние особено ми изгледаат неверојатно.

  Тие се Луј Витон, нели?
  Спектакуларен.

 3.   Јован dijo

  Обајцата.
  Од нормални мокасини, но ова лето мора да се обложувате на морските.

 4.   DAVID dijo

  Јас не гласав затоа што ги чувам и двајцата за лето, несвесен за модата, секогаш имам по еден пар во плакарот во овој период од годината. И јас ги комбинирам како што сакам, не гледам еден поформален од другиот, можеби во зима можам да носам мокасини наместо наутички, (мразам мрсна плочка), но секако зимските мокасини не се слика. Оваа година тој игра наутика, јас инсистирам на надворешноста или модата, и јас веќе имам око на многу кул Лотус. Поздрав и продолжи вака

 5.   Ентони dijo

  Човек, кога во мојот претходен коментар се изјаснив, го направив тоа земајќи предвид дека е лето и во двата случаи, а не зима.

 6.   Хозе Мартин dijo

  Ммммм ќе ги задржам и двајцата! но избрав мокасини .. затоа што имам повеќе во решетката за чевли хахахахахахаха .. мислам дека мокасините нема да бидат секогаш присутни, исто како и морските! XD

  однос на