Модни совети за мажи со прекумерна тежина

Единственото нешто што се преправаме е да им дадете серија совети на мажите со прекумерна тежина, иако еден диета со малку маснотии Може да ни помогне да имаме подобро здравје, и на долг рок подобра слика, не е наша идеја да наметнеме цензура на модната индустрија на овие типови луѓе, токму спротивното.

Првото нешто што треба да се има на ум е дека облеката не може да биде премногу тесна. Иако широката облека не прави подебели, сепак е важно тесната облека да не ги обележува премногу нашите форми, само ќе ги натераме повеќе да ги забележат нашите loveубовни рачки. Секогаш бирајте облека во ваша големина, ниту повеќе ниту помалку, таа е само онаа што ќе ви одговара правилно.

Важно е да изберете џемпери, поло маици, кошули и маици, што ни даваат нешто по квадратна форма на рамената, а не кружна форма. Овој аспект ќе предизвика очите повеќе да гледаат во горниот дел од вашето тело.

Избегнувајте светкави отпечатоци, хоризонтални ленти и светло обоени долни облеки. Доколку се одлучите за вертикални линии, темни бои и вертикални отпечатоци или свилени лакови, ќе имате изглед од пет килограми помалку.

Одете по ниски панталони. Ако користите нормална големина, ќе се формира еден вид балон на висината на папокот, со појасот што ќе го видите ќе ви отиде директно до колковите и ќе избегнете непријатно одење на улица.

Не носете премногу работи во џебовите. Тоа само ќе предизвика проширување на вашата слика, изберете торба со широк опсег за да носите сè што ви треба.

Користете V-врат за вашите маици, тркалезниот врат нема да ви ласка. Јакните секогаш треба да бидат 3 копчиња за стилизирање на фигурата и кога стоите обидете се да останете што е можно порамни, ако се потпрете напред или назад ќе изгледате уште подебели.

Обидете се да го спуштите полите на панталоните што е можно пониско. Колку пократко го оставите, подебели ќе се појавите. Ги чекаме вашите коментари за овие совети, како и оние за вашата жетва.

Прекумерната тежина не треба да претставува пречка за да изгледате заводливо и привлечно, особено за мажите кои успеале да ја надминат траумата на нивното тело или идеалниот прототип за убавината на високиот и слабиот маж. Па, без разлика дали сте го наследиле или сте го стекнале поради вашите лоши навики во исхраната, ќе се обидеме да го извлечеме максимумот од вашата фигура, со неколку модни совети кои ќе ви бидат корисни за да бидете ажурирани и очигледно да изгледаат подобро:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Џо dijo

  Го сакам советот, тие се најдобри, благодарам затоа што многу ми помогнаа во однос на мојот живот.

 2.   едии dijo

  Точно, но поентата на полите ми прави бучава, можеби ако се буцкасти кога ги преклопуваат тие го скратуваат растот и ако во случај на прекумерна тежина се намали висината на луѓето, сече уште повеќе тие би изгледале како кукли за модел.

  Друга работа може да испрати неколку совети за различните карактеристики на мажите (ниски, високи, слаби, светлокожни, темни, итн.) Мислам дека во однос на машката мода тие генерализираат премногу или се однесуваат на мода или стилови на стереотипизирање на дизајнерите многу малку знаат!

  Од друга страна, комбинацијата на бои и некои слики кои им помагаат на мажите воопшто за подобра слика.

  Во принцип, советот е добар, можеби тие би можеле да го надополнат написот, но одличен!

 3.   саул риос dijo

  Сакав совети !!! Ви благодарам!!!
  Јас сум 1:75 тежина 90, но лицето е многу дебело, вратот е многу краток
  и добро, не знам како да се облекувам
  Ниту имам фризура затоа што лицето ми е заоблено дебело, а на влезовите скоро се влакне
  Се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш !!!!
  Илјада благодат !!!!!!!!