Модерни младоженци за оваа сезона

Модерни младоженци за оваа сезона

Дали ќе одите по патека оваа година и не ви се допаѓаат конвенционалните костуми за младоженец? Ако не знаете... има модерни младоженци одела, необични, привлечни и кои го разграничуваат класицизмот. Ако и вие не знаете што ја прави разликата кај останатите одела, најдобро е да ги погледнете за да апсорбирате многу детали што ви ги нудат некои фирми.

Има мажи кои се одлучуваат да бидат многу елегантни и невообичаени, а за тоа не е само да носат типични панталони и сако, туку се одлучуваат за пушењето и фракот. Станува збор за ултра елегантни одела, кои во зависност од секоја фирма, ќе сакаат да доловат некои карактеристични детали кои Тие ги разликуваат од другите брендови.

Каков е класичниот костум за младоженец?

Како што детализиравме, многу идни младоженци се позајмуваат да носат многу поформален костум користејќи смокинг или фрак. Најкористени се боите црна, темно сина, кафеава или бела.

Сакото или мантилот има поставена форма со задна опашка, со сатенски клапи. Кошулата е обично бела или слична, направена со памучни или ленени ткаенини и со гулаб јака. И не можеме да заборавиме на други видови детали како што се краставица, елек, вратоврска или машна.

За други младоженци кои не го сакаат класичниот крој одлучете се за неформалниот стил. Тие не купуваат костуми со претерано скапи ткаенини, со класичен фустан, но ги собираат со малку елегантни детали. Тие дури избираат да не носат вратоврска и класична кошула со некој детал.

модерни младоженци одела

Многу дизајнери избираат и се инспирирани од други многу погламурозни класици, со современи допири и дополнување на нивните одела многу похрабри бои. За ноќни свадби, добра опција е да се обложите на различни бои.

Модерни младоженци за оваа сезона

@MarioMoyano

винтиџ костуми за младоженци Тие се една од алтернативите за многу младоженци кои сакаат нешто модерно и конвенционално. Неговиот сет го следи традиционален тенок фит, и за панталоните, како кошулата и сакото. Неговиот стил признава класични елеци и со различни додатоци како што се а капа направена од филц. Најчесто користени бои се сина, кафена или розова со досадна завршница.

Карпата изгледа Тие се инфицираат и од овие типови одела. Не е неопходно да се носи класичната кожна јакна, иако многумина го прават тоа. На кошулите можат да бидат фенси со шарени отпечатоци и бои како црно-бело, или со повеќебојни квадрати како црвено. Панталоните се многу тесни и не можат да пропуштат некои детали како столпчиња.

Модерни младоженци за оваа сезона

@MarioMoyano

Некои примери што ги покажуваме може да се видат а виолетово одело со црн микро дизајн и со црн сатен на реверите. Уште еден од костумите е а канелени кадифе смокинг, со црни ревери и темноцрвена вратоврска во контраст со црното на кошулата. Додатоците се многу значајни како црн појас со барокна тока, игла за череп или метален синџир поставен на едната страна од панталоните.

Другото одело е а црна карпа дизајн со малку сјај и со црни сатенски клапи. Неговиот крој е тенок и неговата цел е да го идеализира готскиот рок со голема елеганција.

Екстравагантни младоженци одела

Костумите за младоженци создаваат и екстравагантен дизајн. Многу од нив се создадени со печатени ткаенини и давајќи многу гламур во неговиот состав со додавање на значајни детали. Невообичаените бои се оние кои најмногу ја промовираат неговата ексцентричност, давајќи го тој допир на контраст со боите кои се прошарани во облеката, како што се елекот или вратоврската.

На примерите што ги имаме на фотографијата се појавува костум со обликот барокна брокат во сина боја со кристални кристали и кристален брош. Вратот е во облик на Мао и е придружен со а вратоврска во контрастна златна боја.

Модерни младоженци за оваа сезона

@ Марио Мојано

Вториот костум е друг костум барокен тип, извезени со златни конци и златни цветни форми. Јаката е од типот Наполеон со бела вратоврска и брош. Следното одело ја следи линијата на слимфит одела. Тој е многу елегантен и има а готски стил, изработени со црно-бели бои, со црна смокинг јакна и сатенски ревери.

И последниот костум е невообичаен, да не заборавиме дека се облекуваат многу елегантно, со најдобри ткаенини, но со многу помодерен стил. Оваа јакна е од Готски стил, исто така со црни бои како неговата јакна. Нејзината комбинација овојпат е создадена со златни тонови, како неговите извезен црн елек со златни нишки. Неговата златна вратоврска е љубезна Пластрон  со брош и симулирајќи како да носи врзано марамче, а сето тоа придружено со разни додатоци.

Да не го заборавиме тоа деталите се тие што ја прават разликата. За да не ја изгубите неговата употреба, ги детализираме сите компоненти што можат да го придружуваат костумот на младоженецот: вратоврска, машнички, марамчиња, манжетни, цветни детали, чевли, часовник и накит.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.