Модели на трекинг сандали за мажи

Модели на трекинг сандали за мажи

Ова лето го земаат сандали за пешачење за мажиТие се идеални за пешачење и се истакнуваат по тоа што се супер практични. Тие толку многу ги сакаат што секоја година се осмислуваат најдобрите обувки, затоа што можете да ги носите сандалите како дел од облеката и да спортувате во планина. Затоа, многу мажи изберете овој вид обувки за удобност и вентилација. Тие се толку лесни што се добри за сè, дури и да одат на пат со ранец или да бидат лабави во дневните летни денови.

За loversубителите на спортот постојат модели кои се многу безбедни и удобни за употреба. Тие можат да се отстранат и да се стават лесно, имаат голема потпора на стапалото и ако сакате можете да ги навлажнете нозете со нив, што ќе се исуши за неколку минути.

Најдобри сандали за пешачење

За да дојдете до вашата најдобра споредба, треба да ги земете предвид сите детали што ви требаат од сандала и да видите дали одговара на вашата цел. Постојат сандали кои служат да одиме бесконечно по патеки или патеки, премине реки или со едноставен комплет за да може да се шета низ градот.

Она што мора да го земеме предвид за добар трекинг е кои се ергономски и многу добро се прилагодуваат на физиономијата на вашето стапало, што е овозможено природни, издржливи и материјали за дишење за да се избегнат можни гребнатини. Важно е дека има и многу отпорен ѓон и неговите материјали се водоотпорни.

Очила за сонце за планина
Поврзана статија:
Очила за сонце за планина

Постојат многу дизајни и модели кои можат да одговараат на целта што сакате да им дадете на некои сандали за пешачење. Вистината е дека може да биде тешко да се донесе одлука и на крајот да го прифатите моделот за неговиот дизајн, но ние ви предлагаме список за споредба на најдобрите модели што можат да бидат прилагодени за вас.

Лесни сандали за пешачење

Тие се удобни и разноврсни. Идеални за да не ги сопнете, бидејќи се премногу лабави, со малку материјал за завиткување и затоа многу удобен. Овие сандали може да се користат за нежни скокови, изработени од синтетички материјал и со затворање на јадици и јамки.

Лесни сандали за пешачење

Лесни сандали за пешачење

Моделите што ги сместивме на фотографиите се a ТеваТера со гумен ѓон, со рамна пета и синтетички материјал. Избравме и некои Сандали од марката Асифн, со обична копија, гумен ѓон и кожна постава. Следниве модели се Камила круна засилен на нивниот ѓон за да спречи лизгање, направен со кружен и армиран прст и со гумен ѓон. Црвените сандали се Јорих, со лежерен и смел модел, многу дише и идеален за носење на плажа.

Сандали за пешачење, отпорни на вода

Ни се допаѓаат овие сандали затоа што ги покриваат сите додатоци за да направат идеална обувка за планината. Идеално за пешачење и газење по вода што е она што го сакаат многу планинари. Направени се со материјали за голема леснотија при сушење и секогаш со лесен за прилагодување дизајн. Не можете да го пропуштите неговиот состав на удобни материјали за долги патувања.

Сандали за пешачење, отпорни на вода

Сандали Клинвотер CNX на Кин Тие се дизајнирани за ентузијасти во планина и за топли денови, опремени со отпорни материјали, но за лесни патеки и со еднодневие за половина ден. Моделот Grition Тие се сандали со затворен прст и ергономски. Тие се идеални за планини и за одење на плажа, со лежерен дизајн и со врвки за да се прилагодат многу подобро на ширината на стапалото.

Сандали за пешачење, отпорни на вода

Првите сандали за пешачење се многу флексибилни и со затворен прст, идеален за удари и осмелете се да ги користите во области со вода. Следниот модел е уште еден пример за Кин, Направено со природно вклопување на стапалото, со многу повеќе специјални материјали и со еластични врвки за одлично затворање и поддршка. Неговиот ѓон е флексибилен и помага да се има подобар контакт со земјата, без да се оштети анатомијата на стапалото.

Елегантни сандали за пешачење

Овој чевел има особеност да има двосмислен дизајн, без да биде целосно спортски и со тој лежерен допир. Припаѓа на обувките што треба да се носат со кој било додаток, спортски и облека. Естетски тие се оригинални, занитвени со кондоми кои ги красат неговите страни и пред се направени со многу отпорни материјали за да продолжат да бидат атракција на најдобрите авантури на отворено.

Елегантни сандали за пешачење

Моделот Зеримар Дизајниран е со врвни квалитетни кожни облоги за дишење. Со високо отпорен и нелизгав ѓон, со голема потпора на стапалото и да гази по сите терени. Следните сандали Тие се многу удобен модел, со висока еластична кожа материјал со дупки на сите страни на чевелот за да се одржи ногата суво и да нема бактерии. Отпорни се на долги прошетки и да можат да ги навлажнат.

Елегантни сандали за пешачење

Сандали Tggold Тие се претставени со овој ексклузивен модел, со отпорен материјал од врвна кожа, гумен ѓон со голема флексибилност и голема поддршка и без врвки. Следниот модел е Гилкуо Идеално за пешачење, со одлична кожна обвивка и направено со совршено вклопување за надминување на секоја препрека.

При изборот на најдобрите, веќе знаеме дека треба да направиме преглед на тоа каква е употребата што ќе им ја дадеме. Тие мора да имаат совршен зафат, со високо амортизиран ѓон. Дизајнот е исто така важен, но тие мора да бидат изработени од издржливи, дишни и лесни материјали и со отпорен систем за поддршка на стапалото. Удобност и слободно движење измерете ги во добри трекинг сандали.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алекс dijo

  Сите овие видови на облека тука во Бта, каде ги набавувате.
  Ви благодариме.

  1.    Алиша томеро dijo

   Обидете се да ја искористите на Google брендот сандали што сигурно ќе најдете каде да ги купите. Со среќа и поздрав.