Мода во капи од 50-тите години на минатиот век

Машка мода

На сите ни е јасно дека машката мода станува се поактуелна и во додатоци и во избрани додатоци кои совршено се комбинираат со сите стилови што ќе одлучите да ги носите и во текот на неделата и за време на викендот, Затоа денес ќе зборуваме за додаток за starвезда што е цврсто инсталиран во наши денови, капи.

Значи, треба да знаете дека за многу жени, фактот дека мажот одлучи да носи капа според тоа кои стилови на облекување е нешто одлично., бидејќи преминува од нормален изглед до едноставно неверојатно, секогаш и кога знаат правилно да го изберат, носејќи ја вистинската облека и сè што го надополнува.

Слично на тоа, истакнете го тоа постојат многу модни продавници што ги имаат во денешно време разновидност на капи од 50-тите години кои ќе изгледаат одлично, со разновидни бои и различни дезени, гроздобер капи тоа заедно со фармерки, добра јакна или јакна и неформални чевли, тоа ќе изгледа одлично.
Сомбреро
Од друга страна, споменете го тоа многу познати личности со голем престиж и со иновативен стил, тие веќе го споија својот изглед со фактот дека носат убава капа, како Jonони длабок, кои му изгледаат одлично со неговиот екстравагантен стил, но без сомнение, капите кои ќе ги најдете во модните продавници можат да бидат во цврсти бои, во ткаенина или во кожа, за повеќе посебни моменти.

Исто така, ако сакате да го промените вашиот стил, носете добра капа и дека сите што се на вашиот пат се воодушевени, мора да имате предвид дека не работи било каков вид капаМора да биде од специфична класа, а не од оние што се наоѓаат во која било мобилна тезга, пред сè да има критериуми за купување. Па облечи се Одете на работа барајќи ја таа капа од 50-тите години на минатиот век што друго оди со тебе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роберто Каталин dijo

  Само што купив капа и не знам како ќе завршам со свечена облека на крајот, отидов да ја купам со поло кошула и ми беше многу тешко да се замислам веќе со официјалниот фустан, што капа би изгледало. Никогаш не сум купил капа и ова е моја прва авантура таму, ќе ти кажам како оди.

 2.   румени dijo

  Користете го како во филмот «светло во пеколот» со Роберт де Ниро