Медитеранска палета и графички отпечатоци во новата од островот Ривер

Лето Ривер Остров 2016 година

Со поглед кон летен одмор, на трговците на мало машката мода започна да ги започнува своите кампањи за „високо лето“ со предлози за најжешкото време во годината. Колекции кои максимизирајте го неформалниот и лежерниот воздух, и дека не се одрекуваат од предлози со пософистициран воздух во најрелаксираниот амбиент за долгите летни вечери.

Добар пример за ова е новата кампања на англиската фирма Остров на реката. Колекција од Изгледа многу безгрижно претставено во неспоредливиот амбиент на островот Малта, вистински рај во Медитеранот.

Точно, тоновите што сите ги поврзуваме со медитеранските брегови се главните бои на ова lookbook полн со синкави тонови во различни нијанси, од многу бели, од црвеникави и портокалови бои многу од зајдисонцата, од зелени тонови и природни бои, од тиркизна и аквамарин, од правливи розови и некои детали во златна боја. Комбинација на бои што служи за презентирање облека дека излезе од силуетата слаби и тие се приближуваат до а тенок опуштено и неформално. Еден одговара што ги гледаме и двата во најврзаната линија, како и во парчињата спортски, па дури и во облеки во сарторијален стил кои избегнувајќи да не потсетуваат на септември, се оддалечуваат од деловен изглед да се комбинира со мора да има неформални. Костуми панталони со маица и еспадрили, а изгледа совршен за ал-фреско вечера, на пример. На колекцијата не недостасуваат клучни парчиња како шорцеви над коленото, лесни кошули што се носат надвор, стилски јакни бомбаш за поладни ноќи и, се разбира, одлична колекција на печатени алишта, главно маици, каде што гледаме некои од отпечатоци графика клуч на моментот. Меѓу нив не недостасува тропски цвеќиња, отпечатоци од мермер или графит и стилски мотиви фарбачка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.