Машки трендови за 2013 година: Деним или кариран?

Трендови во машки кошули за 2013 година

Иако секој ден се шири повеќе, машка гардероба Уште му претстои долг пат за да ги достигне димензиите на оние на девојчињата. Во секој случај, трендовите за нас исто така се забележуваат, и во многу случаи е подобро да ги следиме и со тоа да добиеме добро мислење кај женската јавност.

И, ако зборуваме за трендовите, ништо подобро од проучување на оние за 2013 година што ќе водат за употреба камиза, основна облека во сè машка облека и дека сигурно ќе биде една од вашите омилени облеки при изборот на А. изгледа за флерт. 

Кошули од тексас

Да почнеме со кошули од тексас, или девојки, кои додаваат многу лежерен и урбан воздух на изгледот, што ви овозможува да изгледате добро во секоја неформална ситуација. Тие можат да се користат прицврстени нормално, или целосно одвоени, откривајќи ја кошулата подолу.

Во рамките на овој тренд, карактеристика што многу често се гледаше меѓу кошули од тексас е вграден рез, кој ги следи линиите на телото и обезбедува сензуален допир за пролет / лето 2013 година.

И иако должината на овие кошули не дозволува да ги ставате внатре во панталоните, ако сте од оние кои претпочитаат овој изглед малку по рустикален, тоа можете совршено да го сторите, само внимавајте да користите широк појас што одговара со тонот на каубојска кошула, што се карактеризира со тоа што е меѓу широк спектар на светлосини тонови и со истрошени детали.

Карирани кошули

Трендови во машки кошули за 2013 година

А тренд што сигурно нема да остане незабележан е оној на сликите. Нема ништо пообемно со што бргу ја разгледувате машката публика на кој било неформален социјален настан, за да видите дека сликите од сите бои, големини и дизајни практично го монополизираат целиот поглед.

Токму поради оваа причина карирана кошула Тоа е тренд кој воопшто не ме убедува, бидејќи кој е заинтересиран да се облекува идентично како и остатокот од светот? Како и да е, тоа е тренд и не можеме да го негираме, особено кошули од дрвосечач кои му даваат малку рустикален и див изглед на машки изглед.

Кој преферираш?

Повеќе информации - Тридневната брада како дел од вашиот изглед


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.