Машки чанти

Машка торба

Машките чанти се поделени во неколку видови. Различни стилови се разликуваат по големината, формата и начинот на носење: виси од рамото, за рака или прекрстени преку градите. Заедничко за сите нив е што тие нудат можност за брз пристап до нејзината внатрешност.

Секој маж има префериран стил, но добра идеја е да се создаде колекција торби што е можно поразновидни. Причината е во тоа што, имајќи предвид дека на секој од нив му е дадена различна употреба, да имате вреќи со најразлични стилови ќе ви помогне да бидете во различни шанси.

Торба

Кожна торба со вкрстено тело

H&M

Исто така наречена месинџер-торба, торбата за рамо е една од најпопуларните машки торби. Поради ова, пазарот успеа да се прилагоди практично на сите вкусови и потреби, нудејќи огромна разновидност на стилови.

Можете да најдете големи, средни или мини чанти за рамо, како и со различни затворачи (размавта или патент) и бои (обична или печатена). Друг важен аспект што треба да се одлучи е видот на материјалот; тие обично се изработени од кожа или платно.

Употребата што ќе му ја дадете и контекстот каде што ќе го земете вашиот торба тие ќе ги расветлат сите овие прашања. На пример, за канцеларијата, кожната е добра идеја што истовремено нуди доволно простор за лаптопот или таблетот (подобро ако е посебен џеб), како и за документи. Запрашајте се кои работи вообичаено ги носите со вас. Ако сте од оние кои не треба да превезуваат премногу предмети, обложувањето на помал ќе ве ослободи од непотребен волумен. Нормално, тоа ќе се рефлектира и по пониска цена.

Торба за торба

Торба за торба

Манго

Исто така познат како „купувач“, торбата е една од најголемите машки торби. Тоа е обемна торба (понекогаш квадратна и друга поправоаголна, според производителот) со две долги рачки. Овој стил ви овозможува да носите голем број предмети, особено поголемите и пофлексибилните. Ако сте од оние кои мислат дека торбата никогаш не е доволно пространа, ова е стил што треба да го земете во предвид.

Ова е одлична идеја за активности како шопинг или на плажа. Тие помагаат да не се проблем најголемиот дел од папучи или XXL пешкир за на плажа кога станува збор за транспорт. Но, не мора да ги ограничувате на неколку намени. Всушност, воопшто, тие се многу разноврсни вреќи. Трезвен модел ќе ви служи за широк спектар на прилики, дури и одење во канцеларија во комбинација со вашиот најдобар костум.

Ако ја цените функционалноста, овој вид торби нема да ве разочара.. Како торбата со вкрстено тело, торбата за товар е за секојдневна употреба. Но, за разлика од оваа, тоа ви овозможува да носите повеќе предмети и со поголема тежина. Затоа, тие се два комплементарни стила.

Фани пакет

Основен пакет за фанови

Повлечете и мечкајте

Фани пакетите се додаток што вреди да се земе предвид за да се формираат секојдневни изгледи со современ воздух. Може да се носат на класичен начин (околу половината), како и да се прекрстуваат преку градите или да висат од едното рамо. Сепак, тие не нудат многу простор, особено кога ќе се споредат со торби за торби. Тие се добра идеја ако треба да земете само неколку ситници со вас.како што се мобилен телефон, полнач, паричник итн.

Пазарот нуди широк спектар на модели. Постојат кожа, платно, мазна, печат ... willе ги зголемите шансите да го добиете правилно ако сте целосно јасни за што ќе ги користите. Цената исто така може да варира во голема мера во зависност од производителот. Постојат прифатливи и луксузни пакувања за фанови, произведени од фирми како Прада или Баленсијага.

Торба за шминка

Кожна торба за тоалети

Zara

Мала и правоаголна, торбата за тоалети е една од основните машки торби ако сте патник. Ги чува заштитени и по редослед сите вредни алатки и средства за хигиена: брич, ножици за брада, четка за заби, итн.

Водните торби се изработени од различни материјали. Општо земено, тие се во цврсти и темни бои, но исто така е можно да се најдат некои модели со дезен. Во оваа смисла, најдобри опции се класиците, како што се карирани и маскирни. Сепак, најголемите разлики меѓу различните производители не се толку во дизајнот, колку во цената и квалитетот.

Викенд торба

Викенд торба

Гучи (г-дин Портер)

Овој вид торба ќе го идентификувате благодарение на хоризонталната форма. Како што покажува неговото име, Тие се користат за носење на потребните парчиња за одмор за викенд и воопшто за кратки патувања. Тие можат да се носат на различни начини, бидејќи повеќето вклучуваат и кратки рачки и монтажен ремен за рамо.

Викенд-чантите се познати и како спортски торби, особено неформалните модели. Главните спортски брендови произведуваат сегашни и отпорни модели кои се идеални за одење во теретана.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.