Машки стрии.

Обично тоа е една од најнепријатните последици од губење и дебелеење, досадните стрии кои се појавуваат на кожата, кога ќе се скршат најповршните слоеви, тие излегуваат кога ќе се здебелите, но нормално се гледаат кога слабеете.

Womenените обично страдаат од овој вид на проблем, особено како резултат на бременост, и затоа, тие обично се појавуваат околу стомакот, иако не е исклучено, всушност многу често се појавуваат на бутовите.

Во случај на мажи, таа маст се наоѓа на различни начини, резултатот е различен, затоа, стрии обично се појавуваат на стомакот и на задникот, кои се областите каде што тежината најчесто се акумулира кога ќе земеме неколку дополнителни килограми.

Штета е тоа не постојат раширени решенија За овие случаи, иако може да се сокријат до тој степен што не се видливи, со специјални креми и масла, sДа се ​​биде тепих масло од роза еден од најефикасните природни лекови.

Што се однесува до естетиката, секогаш можете да одите на ласер, кој исто така има примена во овие работи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   АНДРЕВ dijo

  Здраво, јас сум маж и имам стрии на делот од бицепс .. ужасно е иако вежбам, мускулите ми растат, но стриите нема да исчезнат .. = (не можам или користам кратки ракави кошули .. Имам добар физикус, но стриите ме спречуваат сè, ... Господ еден ден ќе исчезне ???? = (

  1.    Пепе dijo

   Никогаш нема да ве напуштат ...

   1.    АНДРЕВ dijo

    Па, се чини дека ако ... но знаете дека тие велат дека за 3 или 4 години со добро вежбање и пиење многу вода тие бледнеат ... т.е. стануваат помалку видливи ... Размислувам да ги отстранам со ласер, но тој третман е многу скап и немам доволно пари за тоа ... Пробав многу креми, но ништо не работи ..

 2.   АНДРЕВ dijo

  Здраво, јас сум маж и имам стрии на делот од бицепс .. ужасно е иако вежбам, мускулите ми растат, но стриите нема да исчезнат .. = (не можам или користам кратки ракави кошули .. Имам добар физикус, но стриите ме спречуваат сè, ... Господ еден ден ќе исчезне ???? = (

  1.    ..... dijo

   Здраво, vdd ако стриите се ужасни бидејќи кожата престанува да изгледа убаво.
   Но, ако стриите ви се црвени, одете сега! со дерматолог од стрии
   црвената боја може да се излечи 100%. Можеби ако тоа ќе ве чини пари но
   тоа вреди повеќе од животна траума.

   1.    АНДРЕВ dijo

    Тие не се црвени таблети, бели се, некои се потенки од другите, но сепак се забележуваат .. навистина е грдо .. грдо е да ги имаш .. повеќе е другпат да бидеш на соученик на час кој седи следно ми се допаѓам, но јас Тој рече дека имам стрии на рацете што многу ме спуштаа .. затоа што ми одзема убавина и сензуалност .. не знам што да правам… со толку многу што сакам да носам кратки кошули Морам да носам џемпери или кошули со долги ракави