Машки парфеми кои девојките најмногу ги сакаат

La мирис што го даваме тоа е исто така начин на заведување некого, што со текот на времето станува и дефиниран знак за тоа кои сме, за нашата личност. Поради оваа причина, од суштинско значење е правилно да го избереме нашиот парфем, обидувајќи се да го најдеме оној кој најдобро одговара и на нашите лични вкусови и на нашиот начин на постоење.

Во овој поглед, при избор на парфем, Исто така, мора да внимаваме на емоциите што сакаме да ги пренесеме, да се одлучиме за парфеми со топли или свежи композиции, на пример. Подолу, можете да најдете неколку примери од најсензуалните парфеми што може да се најдат на пазарот денес.

Оној за мажи

ова Парфем Долче и Габана se се карактеризира со својата елеганција, па затоа неговата употреба се препорачува повеќе ноќе или на специјални настани. Со ориентален карактер, неговиот дрвенест состав формиран главно од ноти на босилек, коријандер и грејпфрут, ќе му даде на секој човек модерен и софистициран карактер, без да го изгуби класичниот воздух што го дефинира.

целзиусови

Овој мирис, кој се карактеризира со битие направени со контрастни ароми, особено се препорачува за оние мажи кои пронашле внатрешна рамнотежа. Парфемот Фаренхајт на Диор комбинира кревкост и сила истовремено. Неговиот состав, во оваа смисла, е составен од белешки од бергамот и лимон кои се во контраст со меките цвеќиња од глог и лаванда. Идеален за секоја пригода, овој парфем има и ноти на пчелин восок и цвеќиња од виолетова боја што го прават топол парфем.

1 милиони

Овој парфем на Пако Рабан е особено дрвенести и овошни, поради неговиот состав со ноти на мандарина и нане, комплетирани со цимет, роза, килибар и кожа. 1 Милион е, во оваа смисла, парфем дизајниран за самоуверен човек кој сака да се натопи со друг мирис ноќе или за време на посебни прилики.

Ле Мале

Le Male е мирис кој се разликува од другите по својата елеганција и ексклузивност. Со силна личност, овој парфем од куќата Paulан Пол Готје ќе ве направи единствен човек во секоја ситуација, како во специјални настани, така и во текот на денот. Составен главно од ноти на мугворт, бергамот, кардамон, лаванда и нане, Ле Машко е наменета за индивидуалистички човек кој знае што сака.

Авентус

Парфемот Aventus на Creed е дизајниран со машки маж со провокативна и оптимистичка личност на ум. Неговиот комплексен состав има врвни ноти на бергамот, црна рибизла, јаболко и ананас, кои прават мирисот се задржува долги часови. Инспириран од животот на Наполеон Бонапарта, Авентус се обидува да го прослави животот, успехот и храброста.

Вода Гич

Во рамките на класификацијата на машки парфеми исто така го истакнува мирисот Acqua di Giò на Армани, дизајниран да го подобри ослободувањето на себе си и искористете ја сопствената личност во потполност. На овој начин, неговиот свеж состав пренесува слобода и сила, правејќи го идеален за пролетните и летните месеци. Составен од мирисни врвни ноти на портокал и мандарина, бергамот, јасмин, лимета, лимон, портокал и нероли, парфемот Acqua di Giò е совршен за човек кој не се плаши да биде сам.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.