Машките предлози на последното шоу на Гучи

Гучи пролет / лето 2017 година

И покрај нејзината „без пол“ волја, тенка линија сè уште ги одделува женствените и машките линии на Гучи.

Ова се машки погледи кои Алесандро Микеле ги стави на неговата калигинозна модна писта покаже SS17:

Италијански дизајнер продолжете да се обложувате на кошули со лак околу вратот. Овде го гледаме во комбинација со цветен костум, уште еден од обележјата на Микеле. Никој не гледате во вакви кошули на улица, иако се чини дека не го загрижува премногу.

Колекцијата пролет / лето 2017 вклучува дарежливо присуство на мотиви инспирирани од природата, претежно од животни. Два лава доминираат на предниот дел на овој елек.

Најризичен предлог е ова розова свилена палто со должина на глуждот со везени цвеќиња и подвиткана долна половина.

Покрај него, најконзервативниот изглед во колекцијата. Смокинг што се чува во традиционалната црно-бела шема. Трансгресивната точка ја ставаат валкани бели патики.

Патеки кошули со собрано деколте и ракави тие peиркаат под морнарско сино одело со вибрации од XNUMX-тите и цветен блејзер во комбинација со исечени панталони, соодветно.

Како и обично, рацете на моделите носеа впечатливи прстени во изобилство. Овој скапоцен камен е мажествен додаток во Гучи откако Микеле ја започна својата работа како креативен директор на италијанската луксузна марка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.