Машките здолништа и натаму се бес

Кога се сретнаа на главните модни писти за мажи, здолништата за мажи, некои се заколнаа дека никогаш нема да ги носат, но се чини дека трендот е обратен од секој пат има повеќе кои ги користат или се iousубопитни за оваа облека.

Оние кои беа охрабрени уверуваат во тоа Тие се многу пријатни за секојдневна употреба и што може да се прилагоди на сите сезони во годината.

здолништа мажи

Денес ви ги претставуваме овие здолништа Уликилт од поли-памук што ги прави меки и издржливи. Еден од неговите главни карактеристики е тоа што има неколку џебови, во кои може да се носат од мобилен телефон до пиво, што ја покажува неговата ширина.

Ако сакате да купите некое од овие здолништа, од многуте брендови на пазарот, ви препорачуваме да не се занесувате од големината на панталоните бидејќи овие варираат. На пример, за големина 34, некој би одговарал 36 здолниште.

здолништа мажи

Други карактеристики на здолништето Утиликилт е тоа што е опремено со затворачи од не'рѓосувачки челик и пред се и тоа е наменето за млади од до 30 години. Повеќе податоци во Thinkgeek


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

34 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   јсое dijo

  СКИТВИ се најзгодни и индицирани за мажи. Панталоните се напад против мажественоста, цело време лошо ги третира гениталиите со централниот цвест што им се придружува на бутиците со ударот (КОЈ СЕКОГАШ СЕКОЈ ВРЕМЕ).
  ДОБРЕДОЈДОВТЕ ДО ПОДОБРИТЕ ВЕЧНИЦИ

 2.   ИСРАЕЛ dijo

  Честитки, за ЗДРАВЈЕТО, УДОВОТ И ПОДОБРУВАЕТО НА КВАЛИТЕТОТ НА LИВОТОТ НА МАИТЕ КОРИСТЕЕТО НА ДЕКОВО Е БИДЕ ПРЕКРАСНО БЕШЕ ВЕADЕ ВРЕМЕ ДА ГИ ПРОМЕНИТЕ ТИЕ У HАСНИ И НЕОДОБРИВИ ТУROЕРИ.
  Ви благодарам многу за ваквата одлична ИНОВАЦИЈА

  1.    Маурициус dijo

   Здраво Израел, би сакал да се сретнеме и да споделиме убаво време и да разговараме за нашиот вкус за здолништа и женска мода.

   1.    самостојност dijo

    КРУГСКИОТ СКИТУЛ или шкотскиот стил е најздрава и еколошка облека, затоа за нејзино производство; потребни се само 2 или 3 операции за нејзина подготовка; пресечете ја половината; измерете ја должината на здолништето; пресечете го хемлајн или ниско; и го прави полите; И тоа е подготвено. Корисниот век на здолништето во кружен или шкотски стил е многу поголем од минливиот и краток век на ужасните и непријатни панталони.
    Панталоните се напад против ЗДРАВЈЕТО и мажественоста и против животната средина; затоа што неговиот корисен век на ужасни и непријатни панталони е минлив; многу кратко; патентот е скоро секогаш оштетен; растргнат е од ПОКАРОТ; и е растргнат од истрелот; и се истроши на копчињата; и во меѓуножјето; Покрај тоа, ракавите на багажникот се влечат на подот.
    Најздравиот и најудобен начин за облекување маж е кружно или во здолниште во шкотски стил.

 3.   артеага7706 dijo

  ТОА Е НАЈВИСНИЧНА ИНОВАЦИЈА КОЈА МАШКАТА МОДА ИМА ПО МНОГУ ГОДИНИ.
  НЕВИСТИНСКИ ФУСТИИ, УНЕСКИ И СКИТВИ СЕ МНОГУ ПОВЕЕ. Панталоните се симбол во кој некои мажи се заштитени. АКО НЕ ОБОУВААТ ТУUSЕРИ, СЕ ЧУВА ДЕКА ILLЕ ДОЛГА

 4.   педро01 dijo

  Многу честитки за оние кои работат, за подобрување на здравјето и квалитетот на животот на мажите и .... жените

  Повеќето мажи се принудени многу често да ја прилагодуваат својата долна облека (бидејќи тие најмногу злоупотребуваат дел од нивната анатомија).
  Употребата на боксерки и панталони се ОБИД ПРОТИВ МАСУЛИНОСТ. Веќе е видено лошото третирање и влошување на кое се подложува овој дел од анотомијата на човекот; со т.н. МОДЕРНИ БОЛЕСТИ НА МАENИ, (стерилитет, проблеми со простатата, евентуално карцином на тестисите и импотенција).
  Па, тестисите мора да бидат лабави и да не се компресирани и соблечени или модринки цело време, како што може да види секое машко.
  ДОЛНИОТ БОКСЕР И ДОROУВАЧИТЕ ГИ ПРАВАТ ВРЕМЕТА НА СПЛИНТ (што спречува нормално функционирање и правилен развој и ТЕСТОСТЕРОН ПРОИЗВОДСТВО на тестисот, поради слаба циркулација на крв, затворање и високи температури и компресија и модринки); што покрај тоа што е болно и досадно, ќе предизвика ДИСФУНКЦИИ и неповратни повреди на среден и долг рок; тоа не се појавувало толку често кај бабите и дедовците кои носеле поздрава, поудобна и поудобна облека
  Јас би сакал да контактирам со некого или да ми помогнам да водам како да се обрне внимание на оваа ПОТРЕБА, која секогаш се јавуваше кај мажите; но дека од страв или тага не се изрази толку длабоко како што е сега.
  Вистина е дека највредното нешто што го има една личност е ЗДРАВЈЕТО. Но, конвенционални модели на облека, ОБИД ПРОТИВ ЗДРАВЈЕТО НА МАENИТЕ.
  Долна облека, како што рече д-р Фернанда Лусија Хернандез на Каракол Телевисион, (пред околу еден месец); не е дизајниран и предизвикува многу вознемиреност. Тоа е дел од телото на мажјакот кој е НАЈНОГОВОРНИ: Има еластична долна облека, ТУРНИКЕТ, ЛИНТА ИЛИ ЛИСТ, што влијае на добрата циркулација на крвта и правилното функционирање и развој на сите органи што се наоѓаат во стомакот. . Недостаток на простор за правилно функционирање и развој на тестисите; може да ги направи нефункционални. Ова се само некои од непријатностите и нарушувањата што би било добро да бидете во можност да ги поправите со ЗДРАВИ ОБЛЕКИ КАКО ОБЕЧЕНИЦИ ИЛИ ПЕКОВИ.
  Големите недостатоци на СКИТУРОТ ЗА МАENИ Е ДЕКА Е МНОГУ КРАТКО; (НЕ ПОКРИВУВА НИШТО ИЛИ НЕ СЕ ПОСТАВУВА ВЕ WЕТО) ИЛИ МНОГУ тесно, (И ТРЕБА ДА ОДИ НА КОЛЕЦИ); ако оди под коленото, колку и да сака човекот да го користи, тоа нема да биде проблем. КАКО, МАIRСКИОТ СКИТУР ИЛИ НЕВИСТИНСКИ ФУСТИИ НЕ ТРЕБА ДА ИМААТ ЧЕНКЛИ, ИЗБЕРЕНИ, БОЛТ ИЛИ ТРИМИ, ИЛИ ТИПИЧКО FEMЕНИЧКИ ПЕЦИИ Тие мора да имаат преса (или вентилатор) напред и друг во задниот дел, така што задникот или гениталиите не се закопчени, а со тоа тие нема да покажат ништо од нивната голотија.

 5.   слонова коска dijo

  извлекување, за вашата работа, ТРПЕН ПЕЧЕК во обувките обезбедува поголема удобност, сигурност и одмор; штета што се пуштаат само модели за жени. Човекот, заради неговиот животен стил, ќе биде во голема корист и многу добро ќе се грижи доколку му се понуди најенергичната, здравата, удобната и одморена опција, како што е КОРИДО ПЕТКАТА; (ПРАЗНИОТ, ШТО Е, (ИЛИ СЕ ОСТАВУВА) ПОМЕ THEУ ПЕТИЛАТА И РАСТЕНИЈАТА НА ПОСТАПКИТЕ ПРОИЗВОДИ МНОГУ САМОСТ и нестабилност); АКО ЦЕЛОТО НОЗЕ ИМА НЕГОВО ПОДДРШКА, И ФИРМСКА ПОДДРШКА ПРОТИВ КАТОТ; Уморноста и замор на мускулите ќе бидат многу помалку. Би било многу добро И ЗДРАВО да се пласира на пазарот ТРЕЕ ЧЕВЛИ ЗА ПЕТИЛИ ЗА МАИ. Постои фабрика која издава некои неформални модели; но некои елегантни модели многу промашуваат.

  Во ланец продавници „АЛ ПИЕ“ во Колумбија тие се на продажба; но елегантните чевли треба да се коригираат.
  вИ БЛАГОДАРАМ

 6.   Франциско (Еквадор) dijo

  Леле ... сè додека конечно некој не допре до прашање што сите го игнорираат: вистинската удобност на мажите е во ширината на нивната облека, било да е тоа гаќи или панталони. Па, ако на крајот здолниште е наменето за оние кои сакаат да го користат.
  Повеќе ги сакам БОКЕСИТЕ на дебелиот дедо. Во памучно предиво, пространа и свежа. И така, се чувствувам толку добро ... но, брендовите и фабриките веќе не ги прават и ако ги направат, тие се ужасни и избрзани дизајни. Да не зборуваме за панталони. Снимки кои скоро исчезнаа, патенти од нешто повеќе од 5 см и мноштво прекумерни шипки што се чини повеќе беа направени на парчиња. Јас ги мразам.
  Добро за белешката.

 7.   Педро Делгадо. dijo

  Би сакал да го искористам машкиот брег типот на шкотски убијци, сега кога сме со 37 степени на топлина во Сантијаго де Чиле, тој е многу удобен, свеж, убав и многу удобен за човекот, освен тоа е хигиенски уште од човекот е принуден почесто да се тушира, покрај тоа, вентилација на одредени области типични за мажите, што, поради затегнатоста на панталоните и боксерските шорцеви, му штети на машката невиност, препорачувам употреба на МАШКИ ДЕКОВ - мажите се осмелуваат, тие ќе изгледаат повеќе мажествено. ————

 8.   Педро Делгадо. dijo

  Мажи кои го читаат овој коментар, предлагам да формираме чилеански клуб на МАENИ СО ДРIRАВИ, услов на состаноците да носат фурни, оние што не се осмелуваат да излезат облечени во здолништа може да се сменат на улица, ќе имаме прописи, транспарент , и ние ќе избереме на одговорните за вофацио, да живее машкото здолниште, тип килти, се согласувам со сусар здолништата. мојата ќелија, 78572965, jhon.chao.—

 9.   Карло dijo

  Здолништата мора да бидат бесплатни облеки за машка употреба, тоа е супер удобна и свежа облека во кое било време од годината, за среќа има дизајнери кои се грижат за оваа минимално експлоатирана нишка на пазарот; Многу момци ја знаат удобноста на оваа облека.
  Јас навистина сакам да носам здолништа, но бидејќи не успеав да најдам машки здолништа, ги користам оние што се продаваат за девојчиња и не се чувствувам лошо поради тоа, за жал не може слободно да се ужива како што тоа го прават девојчињата, но во во меѓувреме уживам дома.
  Се надеваме дека многу, многу скоро, ние момчињата ќе можеме да излеземе во здолништа без да имаме илјадници погледи на нас ...

 10.   Розарио dijo

  Машките здолништа стануваат популарни порано отколку што се очекуваше.

  Најчести стравови
  Некои ставови кон одредени ситуации се јасни примери на не-наметливо однесување:
  Не се осмелувајте да протестирате премногу кога, откако трпеливо и со почит чекавте во ред за да ја завршите документацијата, некој зачекори напред.
  Не укажување на возачот на автобусот дека јачината на радиото е преголема и им пречи на повеќето патници.
  На еден состанок во соседството, не се осмелувајте да искажете мислење спротивно на мислењето на мнозинството од присутните.
  Се чувствувате принудени да вршите бакшиш во ресторан, и покрај лошата услуга.
  Купување предмет во продавница само затоа што продавачот се мачи да ни покаже многу производи.
  Не жалете се кога нешто што го купивме е во лоша состојба.
  Дали сте страшно суштество?
  Општо, луѓето со ненаметлив тип на личност имаат акумулирано низа изговори и оправдувања во текот на целиот живот како што се: „Ако не купам ништо откако продавачот ќе ми покаже толку многу чевли, ќе се срамам во пред другите клиенти “, или„ Ако моето мислење не се согласува со останатите луѓе, тоа е затоа што погрешниот сум јас “. Во овој момент, стравот од потсмев станува култ на она што тие ќе го кажат. Но, понекогаш не-тврдењата да се обидат да се одбранат од своите стравови и инхибиции, прифаќаат премногу груби позиции како маскирање со оние на кои не имплицира ризик да се покажат на тој начин, како што се нивните подредени.
  Друго маскирање што честопати го претпоставуваат не-наметливи луѓе е изгледот на екстровертниот изглед, што честопати доведува до чести проблеми, бидејќи може да се случи, на пример, да кажат расна шега на несоодветно место или ситуација. Она што се случува во овие случаи е дека тие потенцијално имаат наметливи одговори, но не знаат кога и како да ги користат.
  Други, пак, се обидуваат да ја сокријат својата срамежливост и недостаток на безбедност принудувајќи се на постојано претерување или усвојување аристократско и софистицирано однесување.
  ДЕСЕТ начини да се справите со проблемот
  1.- Вежбајте наметлива обука. Научете да размислувате поинаку, зајакнувајќи го почитувањето на вашите лични права.
  2.- Почнете да ги проценувате вашите желби. Прифатете ги вашите аспирации и чувства како вреден дел од таа целина што сте вие.
  3. Потрудете се да ги препознаете вашите желби. Обидете се да разликувате и да разликувате кои се тие активности што ги правите за да постигнете свое задоволство од оние што ги правите само за да ги задоволите другите. На овој начин, можете да постапувате според вашите сопствени желби и да не го задоволувате она што другите го очекуваат од вас.
  4.- Вршете секојдневно почитување на вашите сопствени права. Осмелете се да ја напуштите продавницата за чевли без да купите ништо, откако ќе пробате десет пара чевли, не оставајте бакшиш во оние места или ситуации каде што сметате дека услугата била слаба, итн.
  5.- laалете се кога лошо се однесуваат кон вас. Ова не мора да значи да викате или пцуете. Едноставно, станува збор за јасно разјаснување дека не сте задоволни од грижата што ја добивате.
  6.- Одбијте да правите нешто што не сакате. Општо земено, не-наметливо лице верува дека со одбивање да стори нешто што не сака, тие ќе бидат непријатни за другите. Ова не треба да биде така. Ако навистина сакате, ќе научите да кажувате „не“ на најдобар можен начин, со целата дипломатија и најдобрата насмевка на усните што, во никој случај, нема да го намали вашето одбивање.
  7.- Не грижи се за тоа што ќе кажат. Она што е важно не е мислењето на другите за вашите постапки, туку вашата сопствена доверба во кажувањето или правењето на вистинската работа и што е соодветно.
  8. Разберете дека не е можно да бидете пријатни за секого, цело време.
  9.- Релативизирајте ги пресудите на другите. Пресудата за вонземјанин е човечка пресуда и, според тоа, изразува релативна, а не универзална вистина. Ако некој мисли дека се правите будала облекувајќи се на одреден начин, тоа не е ништо повеќе од субјективно мислење. Запомнете дека за другите кои го ценат вашиот личен стил, можете да бидете шармантни или исклучително привлечни во истата облека.
  10.- Сакај се! Научете да се цените над секоја сличност и разлика што ја имате со кое било друго битие во Универзумот.

 11.   ниско риос dijo

  Библијата вели во книгата на

  ДЕТЕРОНОМИЈА 22: 5 Aената нема да носи машка облека, ниту мажот ќе носи женска облека; за секој што го прави тоа е гнасна од Господа, твојот Бог.

  1.    Викјак dijo

   Кога ја напишаа библијата, немаше дури ни панталони, сето тоа беше чаршави. СМЕЕЊЕ НА ГЛАС.

  2.    ataliarosa@hotmail.com dijo

   СИТЕ СИ ПРАВО, СВЕТСТВОТО КАУВА ДЕКА ПОСЛЕДНИТЕ ВРЕМИ Е БИДЕ КАКО СОДОМ И ГОМОРА. АКО ПРОБЛЕМОТ Е ЦРКУЛАТОРНИ, АНАТОМСКИ, КОМФОРТНИ ИЛИ ФУНКЦИОНАЛНИ, МАENИТЕ ПРАВАТ ШТО МОЈОТ МАUS Е РАБОТИ, ОБОУВАЈТЕ НЕДВОЈКОЛКО НЕ ГО ЗГОВОРУВА, КОМФОРТ, ПАЛТАНИ И Широки Eинс, Она што го прави добро прилагодено, НЕ ВЛИЈАНИ. ШТО СЕ СЛУЧУВА ОВАА МА WHИ КОИ НЕ ЧУВСТВУВААТ МНОГУ МАСКУЛИНА, РАТЕР ОД БАРАЕ ПОДОБРА АЛТЕРНАТИВА ВО ОБЛИКА, наменета за мажи, преферираат да носат женска облека.

  3.    инексфалд dijo

   Фустаните не треба да бидат унисекси. И ми се чини добро што се прави разлика помеѓу здолниште за мажи и здолниште за жени. Повеќе од 5600 години господа носеа здолништа различни од оние на жените; пред само 300 години, жените сакаа да ги имитираат мажите со употреба на егзибиционистички и нездрави панталони. Јас се идентификувам повеќе, со машките здолништа, со должина до колена, не носење кинетички украси од болеро, ниту пак со болерито

 12.   slashhiphop@hotmail.com dijo

  До библиските господари, реки поретки
  Не е тоа женска облека ... не е да се навредува Бога
  Дали Бог носи панталони?

 13.   пабло77 dijo

  Ве поканувам да погледнете слики на Интернет: машка модна писта; Добро е што е направен толку голем напредок и работи на подобрување на здравјето и квалитетот на животот на мажите и нивните семејства; и пред се во иновациите. Сукњи, фустани со здолниште, се врвно удобни; вреди да се обидат. За помалку ризични, тие можат да започнат со носење бањарка или наметка, на коленото; и зашиени на предната страна за да не ве вознемирува појасот или лакот што обично ги носат. Радувајте се, затоа што најмногу ви користи здравјето, удобноста и нешто друго

 14.   Педро Слим dijo

  Сукњи за машки тип шкотски килтови, најдобра облека за човекот од 21 век, кој се осмелува прв да го облече ова лето 2012 година, а во текот на оваа зима, ја носам и веќе излегувам на улицата што изгледаат на мене, но тие не Тие не велат ништо, мислам дека е чиста завист на другите мажи кои немаат личност да ги користат, чилеанци, добро, ако се толку мачости, облечете шкотски килтови, сега веќе -

 15.   Хозе dijo

  зошто се скандализираат ако во античко време мажите носеле здолништа. погледнете ги сликите на грчки или римски војници, мини здолништа што ги ставаат во униформи

 16.   Луис Гонзалес dijo

  Модата сè уште го чека моделот на здолниште, не е важно сè што е здолниште, во моментов кога ќе се облекуваат двата пола го имаме подеднакво чевли за мажи и жени, кошули за мажи и жени (блузи), кратки панталони за мажи за жени, панталони за мажи панталони за жени и СЕКОГАШ ТАБУ, СКИСТ ЗА OMЕНИ И ЗА МАENИ ОНИЕ КОЈ ДОБИВА ДА КОРИСТЕ Е ГЕЈ И НЕ ЧОВЕК, КАКВА КЛАСИФИКАЦИЈА, Како и да е, во нешто сме сигурни, скоро сите Мажите носат здолниште во би сакал многу мажи да прифатат дека носат здолниште со минути.

 17.   спиење dijo

  Според анатомијата, мажите треба да носат здолништа, според културата и традицијата Колумбијците треба да носат здолништа; (како домородниот Гуамбианос и други). Здолништата се фустани многу во согласност со мажественоста. Тоа е облеката што ќе преовладува во машка мода во дваесеттиот век. Највредното нешто што го има човекот, по спасението, е ЗДРАВЈЕТО. А, за здравје, почит и удобност, најдоброто нешто да се облече маж е здолниште; (колено високо и не толку тесно)

 18.   нормално чико dijo

  Па, мислам дека здолништата се многу машки и оние што велат дека не се луѓе од 80-тите и 90-тите, па дури и 70-тите години, но мислам дека во 2013, 2014 година ќе биде многу нормална пранда за мажите и повеќе ќе нема подолго да се критикува за носење здолниште

 19.   КЕВИН dijo

  Навистина ми се допаѓа оваа мода бидејќи здолништата се многу удобни Мислам дека човек кој носи здолниште и фустан изгледа понормално секој пат. (ДА ПРОДОЛИМЕ ДА СЕ ОБОУВАМЕ ДЕКОВОТО ИЛИ СОДРИНИОТ ФУСТАНИ НА УЛИЦА ДА СЕ ДАВА Дури и понормално и да е дел од машката гардероба оваа облека)

 20.   Внесете го вашето име ... РАУЛ dijo

  Вие сте апсолутно во право, тоа е најдобриот начин да се популаризира употребата на здолништа и фустани со здолниште за мажи. Добро, исто така, коментира многу на темата удобност и здравје

 21.   КЕВИН dijo

  Знаете дека господинот РАУЛ и секој што сака да го прочита ова, но јас ќе започнам вака, ќе ти го кажам проблемот ќе започнам да велам дека сум од Боливија и тука во Латинска Америка сè станува модерен, на пример со обетки, тетоважи и така натаму. Проблемот е во тоа што не знам како да ги натерам луѓето да се ажурираат на овој начин, затоа што мислам дека некои дури и не знаат дека има здолниште за мажи, затоа би сакал да добијам совет од секој што сака да даде свое мислење и помогне, затоа што на крајот и на крајот сакаме да носиме здолниште и да имаме еднакви права да можеме да избереме облека и не е тоа ??? Како што прават жените сега, никој не им кажува што да носат, освен ние хетеросексуалните мажи мислам на нормалните мажи, ние веќе не сакаме да нè критикуваат или мешаат со хомосексуалци, трансвестити, хомосексуалци, ние само сакаме бесплатна облека само по себе. Еднаквост и кога јас кажи еднаквост не ме сфаќај погрешно, под еднаквост мислам дека мажите носат што сакаат, а не да ставаат гради, вагина, перика, хормонализираат, не тоа !!! , (ПОРАДИ ЧОВЕКОТ Е ОНИЕ ШТО ГО ПОЧИТУВА ТЕЛОТО И ОБЛЕКАТА НЕКОГА НЕ МЕНУВА СЕКС !!!) И ВЕ IЕ ВАELLАМ ПОВЕЕ - Човекот е тој што се бори, а не оној што ја фрла крпата, оној ТОА ЈА ФРЛУВА КРВЕТАТА ТОА Е МАРИКОН, ВИСТИНСКО ТИ КАELLУВАМ АКО BEЕ БИДАМ ПРЕТСЕДАТЕЛ КАРАХО АРИЈА ШТО Е СЛОБОДЕН НА СИТЕ !!! НЕСРЕНО НЕ РАБОТАМ ТУКА, АМА ДА ПРОДОЛУВАМЕ БОРБА ЗА НАШИТЕ ПРАВА СЕ СЕEMАВАМЕ (НЕМА ЗЛО ДА СЕГА 100 ГОДИНИ) ДОКОЛКУ НЕ СМЕ ОСЛАВЕНИ JЕЈЕ, НО НЕ СМЕТАМ ДЕЛО 100000000 МИЛИОНИЦИ? и ако сакате да се борите за слобода во машка облека, поддржете мажи и жени да влезат http://www.InterMIS.org за слободата на човекот да се облекува. САЛУДОССС !!!

  1.    raulxnumx dijo

   Многу добар Кевин, се согласуваме дека мора да инсистираме, да истраеме, да се спротивставиме и да не се предаваме; а уште повеќе кога станува збор за подобрување на здравјето и квалитетот на животот на луѓето. Во Богота, Колумбија, СКИТВИ ЗА МАENИ (во крпа, како излез за бања) веќе се продаваат во заедничките продавници; но многу многу добро; и тие исто така извадија здолништа од ист стил, но за жени, (со малку лак на половината, ремени и типично женски украси за нив, машките здолништа се многу едноставни, но многу им е пријатно купив здолниште за пешкир за мажи

 22.   Еслевин Келевра dijo

  Здраво, би сакал да знам во кои земји ги продаваат овие здолништа за мажи.

 23.   GABRIEL dijo

  Здраво, јас сум Габриел (Чиле), би сакал тоа да се продаде во Чиле скиети за мажи, сакам да го користам, ќе бидам Франко, пред две недели купувам 2 метри ДЕНИМ за да се направам себе си 3 максимален умник 2,1 ДВЕЕ 2,1-КВАРТЕР, АДАПТИРАНО ЗА МАENИ ЛИНТАТА ГО ЗАТВОРУВА ПРЕДНОТО, И КОПЧЕТО СЛЕДНО ДО КОИ ГО ЗГОВОРУВАМЕ МАENИТЕ, ПРИЈАВИТЕ СООДВЕТНИ ЗА МАENИ, НО На крајот се кајам, (ПРЕДИЗВИКУВАМ) НЕ ЗА ОНА ШТО ВЕАТ ВИСТИНА ОД ЧИСТ СОВЕТ, МЕ НАПРАВИ, СЕ ПРАШИ СЕ ПЛАШИ ДА НЕ СУМ ВО МОYЕ КОИ ШТО ОДВИДЕ КАКО ПО УЛИЦА, НЕГО ГО честитам, МНОГУ Храбар, МНОГУ ЧОВЕК, МОЕ ДА ГИ ИМАТЕ ДОБИРНИЦИТЕ.

 24.   Габриел Ацеведо Сереј dijo

  Ги повикувам чилеанските дизајнери да промовираат употреба на машки здолништа, чилеанците не го прават тоа од страв (вклучително и јас) човек со здолниште не значи дека е хомосексуалец. Преку оваа страница ќе отечам сè додека не стане реалност.

 25.   ГАБРИЕЛ АЦЕВЕДО СЕРИЈА dijo

  здраво повторно сум јас (габриел) ИНСИСИРАМ ДИЗАЈН СКИТВИ ЗА МАENИ, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТОТ СОУЧИВ ДА ИМА МНОГУ ХИЛЕЈСКИ МАENИ ШТО САКААТ ДА ГИ КОРИСТИТЕ, АМА НЕ ГО ПРАВИМЕ ОД СТРАВ, ПОДАРИМЕ ПАРКА РАЦА, ПОЧНАВ НИЕ, НЕ ПРАШУВАМ ДЕКА ПОТРЕБНИ ПОВЕЕ ОД ДА СЕ УСОБЕЛУВАМ ДЕКА ДО 20% МАEИ ГИ КОРИСТАТ ДА ГИ ИЗЛЕЗАТ НА УЛИЦА, ВИ БЛАГОДАРАМ, ГАБРИЕЛ 30 години.

 26.   Габриел Ацеведо Сереј dijo

  Како е можно да има здолништа за мажи и да не се достапни за јавноста? Ако се откажам од тоа не беше заради тоа што го рекоа, немаше да биде како што очекував, каде што отидов направија облека за жени како постер, од каде знаеш?

 27.   Габриел Ацеведо Сереј dijo

  Јас инсистирам, не е потребно здолништето за мажите да стане широко распространето, конечно како алтернативна мода, која ја користат 30% од мажите.

 28.   самостојност dijo

  Панталоните биле користени за ДИСКРИМИНАЦИЈА, злоставување и понижување на жената.
  Здолништата; и ФУСТАНИ СО СТРУК, за мажи; Тие се голема потреба; за здравје, почит и удобност.
  По традиција и секогаш мажите се облекуваа во здолништа, пред само 500 години не принудија да ги носиме ужасните и непријатни панталони.
  Покрај тоа, со употреба на панталони, човекот заврши да уринира стоејќи, што е тотално неприродно. Фустаните со здолништа и здолништа за мажи се врвно здрави, пријатни и пријатни.
  За здравје и удобност подобро е да користите СТЕЧКИ ИЛИ ФУСТИИ СО ДЕКА ЗА МАИ.
  Постои голема потреба за услуга кај машката популација; и е тесно поврзана со ЗДРАВЈЕТО; и квалитетот на животот на мажите;
  Здолништата за момчиња се ГОЛЕМО МОРА; за здравје, почит и удобност.

  Панталоните се најмалку соодветна облека за маж; боксерскиот брифинг, делува како шина на гениталиите, (предизвикувајќи дефекти и попреченост); боксерските гаќи ги задржуваат гениталиите имобилизирани; модринки и модринки; централниот спој на панталоните малтретира, модринки и ги прави гениталиите непријатни цело време; лентата или ременот делуваат како турникет и го присилуваат срцето да пумпа крв со поголем напор, (да ја надмине контракцијата што ја прави турникетот), а поради слабото наводнување на крвта влијае на: дигестивниот систем, уринарниот систем, играчот . Покрај тоа, со употреба на панталони, човекот заврши да уринира стоејќи, што е тотално неприродно. Фустаните со здолништа и здолништа за мажи се врвно здрави, пријатни и пријатни. Панталоните, боксерските шорцеви, централниот спој на панталоните и ременот или ременот, ги промовираат современите болести кај мажите: ИМПОТЕНТНОСТ, БАРЕСТ, ПРОБЛЕМИ НА ПРОСТОТ И МО PНО ТЕСТИКУЛАРН РАК.
  Ниту еден дел од машкото тело не е модричен или смачкан; ниту пак се третира толку многу како гениталиите.

  Најдоброто нешто што е оригиналот е човекот кој мора да се врати во модерна скромност, почит и пристојност; и нема поудобна облека; здрав; и пристојно да се облече човек како килт во шкотски стил; или фустан со здолништа во стил на тога; вклучувајќи кружно здолниште; или полукругот е многу ергономски, лесен за правење, економичен и функционален

  Здолништата за мажи треба да имаат најширок појас, околу 6 или 7 см; здолништата за мажи немаат патент или затворач; не толку детали за украси и украси. Тие мора да бидат обесени од кошулата со копче во лентата за струкот. Лентата на струкот има 4, или 6 дупки, од 2.5 мм; и копчињата се лепат на кошулата, со засилување во внатрешноста на кошулата; за да се избегне употребата на турникетот, (каиш или појас). Тие секогаш треба да носат мантил или здолниште под, (во полесна ткаенина)

  Секако, она што мора да се направи е да се направи разлика помеѓу машката и женската облека. На пример, здолништата за мажи треба да бидат многу едноставни и по можност со предни и задни преси; така што задникот не е затегнат; ниту гениталиите; ниту ќе одат со болери, возбудувања или тантела; ниту типично женски отпечатоци

  Панталоните се носат на задникот; и шиењето на ударот во кое било време може да ве остави во голем срам; затворачот или патентот е она што е прво оштетено, и прилагодувањата што треба да ги направите во половината; и чизмите. Здолниште дури може да се редизајнира и модифицира со исклучителна леснотија; Ако за некој случај одеднаш, полите е ослободена или ниска.

  Корисниот век на панталоните е исклучително краток; додека корисниот век на здолништето е многу поголем; според критериумите на ергономијата; економија; и екологија, нема смисла за споредба.
  И ако ја процениме големата добрина; и дарежливост на здолништата кон околината, таа е исклучително вредна.
  Ранливоста на панталоните е екстремна; додека поволноста на здолништето е огромна.