Машка облека во форма на Spanx

Вата сметки

Светот на модата додека одите гледајќи го ова постојано расте и исто како во долна облека за жени можат да се најдат од сите видови и во многу форми, бои и дизајни, како и намалување на долна облека и што помага во обликување на телотоОвој вид облека пристигна и во машкиот свет.

Значи, да ти кажам дека облеката Внатрешните обликувачи предизвикуваат сензација особено кај брендот Spanx, кои на машкиот сектор им го нудат сè најдобро со својата линија што ви овозможува да ги скриете оние loveубовни рачки што некои ги имаат и ги сакаат сокријте ги на некој начин, можејќи да ги намалите барем визуелно две големини.

Слично на тоа, нагласете дека долна облека или Дизајнирани се машки појаси Spanx да можат да ги користат секојдневно, под обична облека кога одат на работа или одат на прошетка со пријателите, бидејќи тие се намалуваат значително стомакот, бидејќи тие се направени од најлон спандекс ткаенина, што и овозможува на кожата да дише без проблеми.

Редуктора
Од друга страна, споменете го тоа Можете да најдете дизајни на оваа намалена долна облека за мажи и во бела и црна боја, основни бои, така што тие се совршено маскирани под која било облека што ќе ја решите ве облече, наоѓајќи вкупно два модели, долната кошула или панталоните за намалување, кои ја намалуваат областа на нозете, бидејќи кошулите се многу удобни, и ремените и кратките ракави.

Исто така, треба да знаете дека облеката Редуктор на Spanx можете да го најдете во големи области како што се El Corte Inglés, или купете ги во веб-страницата на брендот, по доста разумни цени, затоа не двоумете се да имате вакви, ако треба да намалите некои димензии и да ги направите стомачните малку пообележани.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   humberto dijo

  Барам да дознаам повеќе за тоа; како и цената на појасите. Ви благодарам!!!

 2.   Фитнес32 dijo

  Повеќе од разумна цена, 82 € за кошула на англискиот терен. Многу корисно е да се види неговиот ефект врз тој модел!